https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Spotkania z Alkiem Rogozińskim

Tradycyjnie od 8 do 15 maja w całej Polsce obchodzony jest Tydzień Bibliotek. Biblioteczne święto to doskonała okazja do spotkań autorskich, warsztatów bibliotecznych i różnorodnych akcji czytelniczych. Książnice w Czarnym Borze i Starych Bogaczowicach odwiedzi Alek Rogoziński.

– W Bibliotece + Centrum Kultury w Czarnym Borze biblioteczne świętowanie rozpocznie się już 6 maja – spotkaniem autorskim z Alkiem Rogozińskim pisarzem, dziennikarzem, twórcą powieści obyczajowych i komedii kryminalnych. Jego książki („Lustereczko, powiedz przecie”, „Zbrodnia w wielkim mieście”, „Raz, dwa, trzy… giniesz Ty!” czy „Ukochany z piekła rodem”) biją rekordy popularności i zdobywają kolejne, branżowe nagrody. Rogoziński w swoich książkach morduje zawsze z przymrużeniem oka i uśmiechem na twarzy, stąd przez wielu porównywany jest do Joanny Chmielewskiej – mistrzyni polskiego kryminału.

Podczas tegorocznego Tygodnia Bibliotek nie zabraknie też ciekawych zajęć bibliotecznych dla dzieci oraz warsztatów komiksowo-filmowych dla młodzieży. Te ostatnie, na zakończenie Tygodnia Bibliotek, poprowadzi Zbigniew Masternak prozaik, autor scenariuszy filmowych, reportażysta i… piłkarz.

A 7 maja Alek Rogoziński spotka się z czytelnikami w Gminnym Centrum Biblioteczno – Kulturalnym w Starych Bogaczowicach.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA