Pobiegli z flagą na Trójgarb

Liczne grono biegaczy stanęło 2 maja na starcie 7 Półmaratonu Górskiego „Z flagą na Trójgarbie”. Rywalizacja odbywała się na dystansach 11 km i 21 km.

Półmaraton Górski „Z flagą na Trójgarbie” organizują na przemian Gminy: Stare Bogaczowice i Czarny Bór. W tym roku start i meta usytuowane były na stadionie w Starych Bogaczowicach, ale – jak wskazuje nazwa – biegacze musieli wdrapać się na szczyt Trójgarbu.

Na dystansie 11 km najszybszy był Jan Kaczor, który do mety dotarł w czasie 56 minut i 16 sekund, drugie miejsce zajął Bartłomiej Wojsław, a trzecie Paweł Pachelski. W rywalizacji kobiet najszybsza była Agnieszka Kwiatowska, która bieg ukończyła w czasie 1 godzina 15 minut i 26 sekund. Pozostałe miejsca na podium zajęły: Katarzyna Gnitecka i Katarzyna Mitro.

Bieg na 21 km wygrał Robert Sadzik, który uzyskał czas 1 godzina 37 minut i 53 sekund, wyprzedzając Marcela Broja i Daniela Rączkowskiego. Najszybsza kobietą na tym dystansie była Sylwia Gardecka, która przybiegła do mety w czasie 1 godzina 56 minut i 37 sekund. Na drugim miejscu bieg ukończyła Ewa Pastuszeńko, a na trzecim Justyna Borkowska.