https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wicemistrzowie Polski z Boguszowa-Gorc

Dawid Matuszewski i Sergiusz Gadek z SKF Sudety Boguszów-Gorce wywalczyli srebrne medale w mistrzostwach Polski dubletów w petanque.

– W miniony weekend w Liskowie odbyły się Finały Mistrzostw Polski Dubletów w Petanque. Nasz klub reprezentowała tylko jedna drużyna w składzie: Dawid Matuszewski i Sergiusz Gadek. Mistrzostwa Polski były rozgrywane w nowej formule, a nasz dublet pierwszą fazę zakończył na 2 miejscu w grupie i awansował do dalszych gier. W drugim etapie Dawid Matuszewski i Sergiusz Gadek wygrali zmagania grupowe, a w 3 etapie gra toczyła się na zasadzie każdy z każdym. Zawodnicy SKF Sudety wygrali 4 mecze, a jeden przegrali, dzięki czemu z pierwszego miejsca awansowali do fazy play off. W 1/8 finału nasza drużyna pokonała 13:0 Tomasza Biadasiewicza i Tomasza Cisaka, w 1/4 finału czekali już na nich Marcin Sternicki i Kuba Grzybowski. Pomimo bardzo wyrównanej walki, nasi zawodnicy mieli kontrolę nad meczem od początku aż do samego końca, wygrywając 13:8. Podczas pół finału nasi reprezentanci zrewanżowali się za porażkę w fazie grupowej Andrzejowy Śliżowi i Szymonie Kubiesowi, a wygrana 13:9 pozwoliła im awansować do finału. Niestety, finał nie poszedł po myśli Dawida i Sergiusza. Pomimo starań i podjętej walki nie byli w stanie podołać tempu narzuconemu przez Tomasza Lipczyńskiego i Rafała Grzelczaka i polegli 5:13 – relacjonują działacze SKF Sudety Boguszów-Gorce.

(RED, fot. Dominika Urbaniak)

REKLAMA

REKLAMA