https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dzień Ziemi w Głuszycy

Miliony ludzi na całym świecie świętowały Dzień Ziemi. Najmłodsi mieszkańcy Głuszycy także mieli okazję dowiedzieć się, jak ważna jest troska o środowisko naturalne.

Do sali widowiskowej Centrum Kultury – Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy przybyły przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 3, Przedszkola Samorządowego oraz Oddziału Przedszkolnego z Głuszycy Górnej, by posłuchać prelekcji na temat ochrony przyrody i zachowań proekologicznych. Ciekawy wykład dla dzieci poprowadził Grzegorz Borensztajn wraz z żoną Eweliną. Pan Grzegorz rozdał fasolki dzieciom, by posadziły je w domu pod opieką rodziców i obserwowały, jak rozwija się roślinka i jak należy o nią dbać. Przedszkolaki otrzymały także sadzonki drzew do posadzenia w swoich placówkach oświatowych na terenie Głuszycy.

Po wykładzie dzieci, wraz z burmistrzem Głuszycy Romanem Głodem oraz Nadleśniczym Nadleśnictwa Wałbrzych Leszkiem Kościńskim, posadziły sadzonki dębów w Parku Jordanowskim w Głuszycy w myśl hasła Dnia Ziemi – „Inwestuj w naszą planetę”.

– Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom i opiekunom za przybycie. Szczególne podziękowania dla prowadzących wykład i zajęcia w terenie – podkreśla Burmistrz Roman Głód.

(AGM)

REKLAMA

REKLAMA