Zuzanna Gołębiewska powalczy w mistrzostwach Europy?

Zuzanna Gołębiewska z Jedliny-Zdroju wygrała turniej kwalifikacyjny do kadry narodowej w kategorii do 57 kg w boksie olimpijskim. W zawodach w Wielbarku drugie miejsce w kategorii do 40 kg zajął jej brat bliźniak Jakub.

Reprezentujące KKB Rushh Kielce rodzeństwo Gołębiewskich (tak jak ich starszy brat Bartosz – aktualny mistrz Polski seniorów w wadze do 75 kg) walczyło w swoich kategoriach wagowych o prawo reprezentowania naszego kraju w zbliżających się mistrzostwach Europy. Najlepszą zawodniczką turnieju w kategorii młodziczek została Zuzanna Gołębiewska, która w świetnym stylu wygrała rywalizację w wadze do 57 kg i znalazła się w gronie podopiecznych trenerki kadry dziewcząt – Karoliny Koszewskiej.

W szerokim składzie reprezentacji Polski, która pod okiem trenera Zenona Jagiełły będzie przygotowywała się do sierpniowych mistrzostw Starego Kontynentu, znalazł się także Jakub Gołębiewski. Jedlinianin przegrał w finale turnieju w Wielbarkuw kategorii do 40 kg i zajął druga lokatę.