https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Likwidacja azbestu z dofinansowaniem

– Mieszkańcy Gminy Mieroszów, którzy w 2022 roku chcą usunąć wyroby azbestowe ze swoich nieruchomości, w których nie jest prowadzona działalność gospodarcza, zobowiązani są do złożenia wniosku o udział w programie dofinansowania – mówi Andrzej Lipiński, burmistrz Mieroszowa.

– Gmina Mieroszów zamierza wystąpić do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu z wnioskiem o pozyskanie środków na realizację zadania związanego z usuwaniem azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Mieroszów. Po otrzymaniu dotacji z WFOŚiGW gmina przystąpi do realizacji tego zadania. Warunkiem zakwalifikowania wniosku do realizacji tego zadania jest fakt ujęcia nieruchomości, dla której składana jest deklaracja w inwentaryzacji azbestu i wyrobów zawierających azbest sporządzonej dla Gminy Mieroszów. Wnioski należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 10 kwietnia 2022 roku w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskim w Mieroszowie przy pl. Niepodległości 1 lub wysłać na adres e-mail: urzad@mieroszow.pl. Deklaracja dostępna jest na stronie Biuletynu Informacji Publicznej https://bip.mieroszow.pl/dofinansowania oraz w Biurze Obsługi Klienta – wyjaśnia burmistrz.

Dofinansowaniu podlegają wyłącznie koszty demontażu, transportu i unieszkodliwienia wyrobów zawierających azbest. Wnioskodawca ponosi koszty związane z zakupem nowych materiałów budowlanych oraz kosztów ich wbudowania, związanych z wykonaniem nowej konstrukcji i pokrycia dachu. W przypadku konieczności wykonania robót budowlanych, na wnioskodawcy ciąży obowiązek zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych lub uzyskania stosownej ostatecznej decyzji w trybie ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tj. Dz. U. z 2021 r., poz. 2351, z późn. zm.).

– Realizacja zadania będzie możliwa wyłącznie w przypadku uzyskania przez Gminę Mieroszów dofinansowania oraz zakwalifikowania do realizacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu – zaznacza Andrzej Lipiński.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty