https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Edukacja architektoniczna w Książu

Zamek Książ sp z o.o. w Wałbrzychu pozyskał 33 tys. złotych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dofinansowanie otrzymał kierowany do młodzieży z Aglomeracji Wałbrzyskiej projekt „Edukacja architektoniczna”.

– Głównym celem projektu jest przedstawienie architektury jako sztuki oraz aktywizacja twórcza i pobudzenie kreatywności młodzieży z Aglomeracji Wałbrzyskiej. Projekt ma zainspirować młodzież do kreatywnej pracy, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii – wyjaśnia Anna Żabska, prezes Zamek Książ sp. z o.o. w Wałbrzychu.

Zadanie zacznie się warsztatami z młodzieżą z wybranych szkół regionu wałbrzyskiego. Po fazie warsztatowej zostanie wybranych 30 uczniów, którzy wezmą udział w dalszej części projektu. Zapoznanie się ze stylami obecnymi w lokalnej architekturze będzie możliwe dzięki udziałowi uczestników projektu w wycieczkach po najważniejszych obiektach zabytkowych Aglomeracji Wałbrzyskiej.

-Podczas każdego wyjazdu młodzież nagra film, w którym przedstawi architekturę i historię odwiedzanych miejsc. Następnie w trakcie warsztatów powstanie projekt książki dla dzieci w formie kolorowanek i ćwiczeń rozwijających umiejętność rozpoznawania stylów w architekturze. Książeczka, po wydrukowaniu zostanie bezpłatnie rozdystrybuowana wśród uczniów klas 1-3 – wyjaśnia Maciej Meissner z działu marketingu spółki Zamek Książ, który przygotował dofinansowany wniosek.

Projekt potrwa do końca roku 2022.

(MM)

REKLAMA

REKLAMA