https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Recital Chopinowski w Czarnym Borze

Kameralna atmosfera, nastrojowa sceneria i muzyka najwybitniejszego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina – taki był recital fortepianowy, zorganizowany przez Bibliotekę + Centrum Kultury w Czarnym Borze.

30 marca, z inicjatywy wójta Adama Góreckiego, w czarnoborskim centrum kultury odbył się Recital Chopinowski. Wybrzmiały m.in. Fantazja – Impromptu op. 66, Preludium e-moll op.28 nr 4, Walc e-moll op. posth, czy Polonez Es-dur op.22 i inne.

Utwory kompozytora wszechczasów zagrał Piotr Łukaszczyk – pianista, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, stypendysta Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej w Warszawie, wielokrotny zdobywca nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych. Nie zabrakło też ciekawostek z życia i twórczości Fryderyka Chopina. Koncert, słowem wstępu, okrasiła Krystyna Swoboda z Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu.

 – Wybitne kompozycje oraz doskonała interpretacja Piotra Łukaszczyka wzbudziły niekłamany zachwyt czarnoborskiej publiczności, która zgodnie stwierdziła, że była to prawdziwa muzyczna uczta. Jak zapowiada wójt gminy Adam Górecki, chopinowskie recitale na stałe wejdą do kalendarza imprez gminnych, więc muzyka tego wybitnego kompozytora, w progach czarnoborskiego centrum kultury gościć będzie cyklicznie – mówi Katarzyna Bernaś, dyrektor placówki.

(KB)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty