https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zbierają pieniądze by odkupić skradzione meble dla domu dziecka

W nocy z 27 na 28 marca 2022 roku nieznani sprawcy okradli Dom Dziecka przy ulicy Asnyka 13 w Wałbrzychu. Policja szuka złodziei, a znany z działalności społecznej i charytatywnej kurator sądowy Maciej Więcek zainicjował zbiórkę pieniędzy na nowe meble dla okradzionych dzieci.

– Z ogrodu domu dziecka skradziono rattanowy zestaw wypoczynkowy, nowy, zapakowany w kartony, zakupiony ze środków ofiarowanych przez darczyńców. Jeżeli ktoś ma jakieś informacje to prosimy o kontakt na ul. Asnyka 13 lub pod numer telefonu 74 844 38 85 lub 730 19 17 77. Jeżeli kogoś sumienie ruszy, to prosimy o zwrot i wtedy tez wycofamy zawiadomienie o kradzieży z policji – mówi dyrektor placówki Elżbieta Makowska.

Informacja o tej kradzieży oburzyła mieszkańców Aglomeracji Wałbrzyskiej. Od razu znalazły się także osoby, które postanowiły zorganizować zbiórkę pieniędzy na zakup nowych mebli ogrodowych dla domu dziecka.

– Gdy ktoś okrada dzieci, to nie można przejść obojętnie. Dlatego ruszamy do akcji, bo chcemy wywoływać ponownie uśmiech na twarzach dzieci i pięknych pań tam pracujących – mówi Maciej Więcek, kurator sądowy i działacz sportowy oraz społeczny ze Świebodzic, który organizuje akcję z Mateuszem Brzuchaczem, który jest instruktorem kulturystyki w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Świebodzicach. – Chcemy kupić im nowe meble ogrodowe. Rozmawiałem z dyrektor domu dziecka Elżbietą Makowska i mamy jej zgodę na tę akcję. W październiku komplet skradzionych mebli kosztował ok 2600 zł, ale jest inflacja i zapewne cena będzie większa. Dlatego ustaliliśmy, że chcemy zebrać 3500 zł. Wiemy, że jest trudny czas, że jesteśmy skupieni na pomocy rodzinom uciekającym z Ukrainy, ale kto jak nie my wszyscy możemy spowodować, że te dzieciaczki z domu dziecka będą mogły zaufać, że są dorośli, którzy są dobrzy, którzy chcą dla nich jak najlepiej. Taki mamy plan: uruchamiamy sztangę pomagajkę, licytacje( jeżeli chcecie coś przekazać na licytację to zapraszamy do współpracy). Zbiórka pieniędzy prowadzona jest w siłowni OSiR, a także została uruchomiona zbiórka internetowa: https://pomagam.pl/domdziecka4.

Na apel od razu odpowiedział pierwszy polski mistrz świata w boksie tajskim Mariusz Cieśliński, który przekazał voucher na treningi pod jego okiem w klubie KO Gym Świebodzice oraz koszulkę klubową Manto. Z kolei „Fazi.Photo sesje zdjęciowe Twojego pupila” wystawił na licytację wykonanie sesji zdjęciowej z pupilem zwycięzcy licytacji.

– Sesja odbędzie się w plenerze, w odosobnionym miejscu, aby dać swobodę pupilowi jak i  właścicielowi zwierzaka – podkreśla fotograf.

(RED, fot. COPOW)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty