https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dofinansują odbudowę spalonego zakładu przyrodoleczniczego w Szczawnie – Zdroju

Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko wspólnie z Ireneuszem Grzybowskim – prezesem spółki Szczawno-Jedlina S.A. podpisali umowę, dzięki której rozpocznie się kolejny etap odbudowy Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie – Zdroju. Koszt inwestycji to 4,6 mln zł, a jej realizacja będzie możliwa dzięki wsparciu finansowemu samorządu województwa, które zostało przyznane uzdrowisku pod koniec ubiegłego roku.

Pożar Zakładu Przyrodoleczniczego w marcu 2018 roku był dramatem nie tylko dla uzdrowiska, ale też dla mieszkańców i kuracjuszy, którzy na przestrzeni lat korzystali z infrastruktury leczniczej. Prawie natychmiastowo rozpoczęto bardzo kosztowną i mozolną odbudowę uzdrowiska. Odbudowa rozpoczęła się trzy miesiące po pożarze. Pierwsza kondygnacja obiektu została zabezpieczona i przykryta betonowym stropem. W kolejnych miesiącach wymieniano w budynku okna i drzwi. Nad zakładem pojawił się także nowy dach. Dzisiejsze podpisanie umowy przewiduje rozpoczęcie robót wewnątrz budynku.

– Dołożymy wszelkich starań, aby odbudować zakład, a dziś postawiliśmy kolejny milowy krok w tym kierunku – powiedział wicemarszałek Grzegorz Macko.

Marszałek również podkreślił, że zarząd województwa zdecydował o skierowaniu dodatkowych środków na dolnośląskie uzdrowiska, ponieważ ich rozwój jest dla regionu priorytetem – zwłaszcza, że zlokalizowane są one w południowej, sudeckiej części województwa, która przez lata pozostawała niedofinansowana. Samorządowe dotacje popłynęły w ostatnim czasie także do Lądka-Zdroju oraz do spółki Sanatoria Dolnośląskie.

(RED, fot. UMWD)

REKLAMA

REKLAMA