https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Mistrzowie ortografii

W Mieroszowskim Centrum Kultury odbyło się V Dyktando Gminne o tytuł „Mistrza Ortografii w Gminie Mieroszów 2022”. Dyktando cieszyło się dużym zainteresowaniem – w ortograficznych zmaganiach wzięło udział w sumie ponad trzydzieści osób.

Niezwykle trudne teksty dyktowali uczestniko: pomysłodawczyni tego wydarzenia Maria Chmielnicka oraz zastępca burmistrza Mieroszowa Mariusz Pawlak. Jury, złożone z niezawodnych polonistek ze szkół w Gminie Mieroszów, wyłoniło po trzy nagrodzone miejsca w dwóch kategoriach. W rywalizacji uczniów z klas IV- VIII tytuł „Mistrza Ortografii w Gminie Mieroszów 2022” zdobyła Oliwia Frąckowiak, 2 miejsce zajęła Dominika Folc, a 3. miejsce Alicja Szwarczyńska. W kategorii 16+ pierwsze miejsce zajęła Anna Słota, 2 lokatę zajęła Anita Murawska, a trzecią Agata Woszczek.

– Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom, a ogromne podziękowania kierujemy do członków szanownego jury i dyktujących. Do zobaczenia na VI Dyktandzie Gminnym już w przyszłym roku – dodają organizatorzy konkursu ortograficznego.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty