https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Głuszycka premiera teatralna

Trwają przygotowania do premiery nowego spektaklu Głuszyckiej Grupy Teatralnej „Po godzinach”. Premierowy pokaz spektaklu „Słonecnzna 5” w reżyserii Roberta Delegiewicza zaplanowany został na 23 kwietnia 2022 r. w sali widowiskowej Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy.

– „Słoneczna 5” jest próbą odzwierciedlenia przemian społecznych i ekonomicznych transformacji ustrojowej w pierwszej połowie lat 90-tych w Polsce. Wątki społeczno-polityczne przeplatają się w spektaklu z intrygami miłosnymi i wątkiem kryminalnym. Poruszona jest także kwestia uzależnień. Widowisko, będące mieszanką komedii i tragedii, jest słodko-gorzkim obrazem lokalnej społeczności Głuszycy i regionu wałbrzyskiego na tle przemian, które nie pozostały bez wpływu na życie jednostek. Spektakl jest już trzecią odsłoną losów lokalnej społeczności, jednak – w odróżnieniu od dwóch poprzednich – nie został opatrzony tytułem „Ziemia Obiecana Włókniarzy”. Będzie to bowiem odmienne od dwóch poprzednich spektakli widowisko, choć autor scenariusza i jednocześnie reżyser przedstawienia, Robert Delegiewicz, na pewno pozostanie wiernym swojej stylistyce i zachowa kilka charakterystycznych dla cyklu cech. Jednak pełnię wiedzy na ten temat, posiądą widzowie dopiero na premierze, na którą serdecznie zapraszamy już 23 kwietnia – mówi Sabina Jelewska, dyrektor Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy.

Rezerwacja miejsc prowadzona jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-19.00 pod numerem telefonu 503 102 817. Bilety kosztują 10 zł, a ich sprzedaż prowadzona jest w pokoju instruktorów w CK-MBP w wyżej wymienionych terminach.

(AGM)

REKLAMA

REKLAMA