https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Przywożą dary z zagranicy

Do gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej docierają transporty z pomocą dla Ukrainy. Między innymi z Holandii i Niemiec, które są wsparciem dla żołnierzy odpierających rosyjską agresję oraz dla przebywających w Polsce uchodźców.

– Dziękujemy West-Friesland in actie voor Oekraïne i Fundacji Ulica Swoje Wie za wsparcie. 200 łóżek polowych, 200 śpiworów, środki czystości, koce i jedzenie – to tylko niektóre z darów, które przyjechały do nas z Holandii – mówi burmistrz Boguszowa – Gorc Sylwia Dąbrowska. Już we wtorek, dzięki współpracy z władz miasta, Fundacji Ulica Swoje Wie oraz Chatki Vladka, z Boguszowa – Gorc wyruszył do granicy z Ukrainą transport z pomocą żołnierzom, którzy walczą na froncie.

W mieście trwa także akcja pomocy dla uchodźców z Ukrainy, którzy trafili do Boguszowa – Gorc.

– Serdecznie dziękujemy przedsiębiorcom i mieszkańcom za okazane serce i bardzo konkretną pomoc. Aktualne informacje o prowadzonych zbiórkach publikowane są na stronie Gmina Miasto Boguszów-Gorce na Facebooku – dodaje burmistrz miasta.

– Chcemy pomagać potrzebującym i okazywać solidarność – powiedzieli emerytowani radni z niemieckiego Aldenhoven, którzy przyjechali do Czarnego Boru z darami dla uchodźców z Ukrainy.

Zbiórkę organizowali w kościołach ewangelickich i wśród mieszkańców Aldenhoven. Wśród darów są głownie rzeczy i jedzenie dla dzieci, a także chemia, kosmetyki i pościel.

– Bardzo dziękujemy naszym sąsiadom za tą pomoc rzeczową, która niewątpliwie przyda się uchodźcom uciekającym z ogarniętej wojną Ukrainy – mówi Adam Górecki, wójt Gminy Czarny Bór.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA