https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Gra terenowa i Kasia Kowalska w Starej Kopalni

Zarówno w sobotę jak i w niedzielę teren zewnętrzny kopalni opanuje Wiosenna Gra Terenowa. Nie zabraknie zagadek, zadań i samodzielnego odkrywania plenerów kopalni. Udział w grze będzie bezpłatny, a specjalne karty do tej zabawy będą czekać na wszystkich chętnych w kawiarni Sztygarówka. Dla wszystkich, którzy dobrze rozwiążą zadania do odebrania będzie drobny słodki upominek. Eksplorowanie kopalni będzie można zakończyć w ciągu dnia z przewodnikiem na standardowej trasie zwiedzania, lub o godzinie 19:00 wyjść z górnikiem na Nocne Zwiedzanie. Bilety dostępne są na www.starakopalnia.pl lub w kasie kawiarni Sztygarówka.
Sobotni wieczór zapowiada się koncertowo. Miejscówkę odwiedzi ze swoim akustycznym występem nietuzinkowa i przebojowa Kasia Kowalska, która z okazji 25 lat na scenie zaśpiewa swoje największe przeboje i potwierdzi że koncerty w nieco łagodniejszej wersji nie muszą być mniej energetyczne. Występ na kopalnianej scenie rozpocznie się o godzinie 19:00. Bilety do nabycia w kawiarni Sztygarówka oraz na kupbilecik.pl. Część wejściówek będzie dostępna przed samym koncertem, a dłużej w dni koncertowe popracuje dla Państwa „Sztygarówka”.
Wśród weekendowych aktywności Starej Kopalni nie zabraknie również udziału instytucji na Targach Turystycznych „GLOBalnie” w Katowicach. Po udanej wizycie z turystami i branżą na stadionie we Wrocławiu – stoisko Wałbrzycha i Starej Kopalni odwiedzi stolicę Górnego Śląska i po sąsiedzku z byłą kopalnią „Katowice” będzie zapraszać w swoje wałbrzyskie progi od piątku do niedzieli.
Stara Kopalnia dla turystów otwarta jest codziennie. Wejścia na trasę zwiedzania z przewodnikiem odbywają się o pełnych godzinach między 11, a 15, a w weekendy od 10 do 16.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA