https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Plecak szkolny dla Ukrainy

Akcja „Plecak szkolny dla Ukrainy” Funduszu Regionu Wałbrzyskiego polega na skompletowaniu i wyposażeniu plecaków z  najpotrzebniejszymi artykułami szkolnymi, plastycznym, papierniczymi i piśmiennymi dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Wyprawki szkolne trafią do ukraińskich uczniów, rozpoczynających naukę w szkołach podstawowych w powiecie wałbrzyskim i świdnickim.

– Apelujemy do przedsiębiorców, zaprzyjaźnionych firm oraz wszystkich ludzi dobrej woli o przekazanie nowego, podstawowego wyposażenia szkolnego jak plecaki, piórniki, zeszyty, kredki, bloki rysunkowe czy artykuły piśmienne. Chcemy dać tym dzieciom coś, co spowoduje, że poczują się choć odrobinę lepiej, rozpoczynając naukę w całkiem nowym środowisku – mówi Robert Jagła, prezes zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.  – Jako fundacja oczywiście zakupimy część podstawowych wyprawek dla uczniów, ale wiemy, że potrzeby są o wiele większe – dodaje.

Potrzebne są:

– tornistry i plecaki,

– piórniki,

– artykuły papiernicze: zeszyty, notesy, bibuły, bloki, wycinanki, teczki,

– artykuły piśmienne: długopisy, pióra, ołówki, markery, pisaki, cienkopisy, zakreślacze,

– wyposażenie: nożyczki, kalkulatory, gumki, cyrkle, linijki, farby plakatowe, kredki, pastele.

Wyprawki można przynosić:

– Funduszu Regionu Wałbrzyskiego przy ul. Limanowskiego 15 od poniedziałku do piątku od godz. 7:30 do 15:30, tel. kontaktowy 74 66 44 810,

– Rada Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień, Konradów od poniedziałku do piątku od godz. 11:00 do 16:00, tel. kontaktowy 74 84 81 666.

Akcja rozpoczęła się 10 marca i trwa do odwołania.

(AJ)

REKLAMA

REKLAMA