https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Z Baszty Wałbrzych do ekstraklasy?

Urodzony w Świebodzicach Igor Lewandowski właśnie zadebiutował w rozgrywkach piłkarskiej I ligi! 20-letni pomocnik pierwsze futbolowe kroki stawiał w Baszcie Wałbrzych, skąd trafił do Szkoły Mistrzostwa Sportowego Miedź Legnica.

Pobyt w Akademii Miedzi okazał się dla Igora Lewandowskiego przepustką do profesjonalnej piłki. Pomocnik w barwach legnickiego klubu początkowo występował w rozgrywkach młodzieżowych, a już w rundzie wiosennej sezonu 2017/2018 zadebiutował w seniorskiej drużynie Miedzi II Legnica, występującej w III lidze. Ostatniego dnia lutego 2022 roku wychowanek Baszty Wałbrzych zadebiutował w Fortuna 1 Lidze. Urodzony w 2001 roku Lewandowski wybiegł na boisko w 88 minucie meczu Miedzi Legnica ze Skrą Częstochowa, zmieniając młodzieżowego reprezentanta Polski Macieja Śliwę. Wcześniej trener Wojciech Łobodziński zabrał młodego piłkarza na zimowe zgrupowanie w Turcji.

Absolwent SMS Miedź już w pierwszym kontakcie z piłką mógł zanotować asystę. Po jego znakomitym dośrodkowaniu w pole karne Victor Moya Martinez „Chuca” trafił w słupek. Lewandowski to kolejny zawodnik Akademii Miedzi, któremu w obecnym sezonie zaufał szkoleniowiec pierwszego zespołu zielono-niebiesko-czerwonych Wojciech Łobodziński. Stawiający pierwsze futbolowe kroki w Wałbrzychu piłkarz, w ostatnich sezonach był jedną z głównych postaci Miedzi II Legnica, kierując środkową linią trzecioligowca.

– Nauka w SMS Miedź dla młodych sportowców z całego regionu może okazać się więc przepustką do profesjonalnej kariery i trampoliną w piłkarskim rozwoju – mówi Tomasz Brusiło, Prezes Miedzi Legnica. – Wraz z początkiem marca rozpoczęła się rekrutacja na rok szkolny 2022/2023 dla klas I oraz IV szkoły podstawowej. Projekt skierowany jest zarówno do chłopców, jak i do dziewcząt. Ideą SMS Miedź jest wszechstronny rozwój dziecka, łączący naukę ze sportem oraz poznawaniem świata. Zajęcia edukacyjne obejmują podstawę programową i naukę języków obcych – dla pierwszoklasistów angielskiego i niemieckiego, a dla uczniów klasy IV angielskiego, francuskiego i niemieckiego.

W ramach kształcenia poznawczego uczniowie uczestniczą w zajęciach z robotyki, lekcjach teatralno-muzycznych, a także rozwijających grach i zabawach integracyjnych. SMS Miedź zapewnia rozwój ruchowy dzieci i młodzieży. Uczniowie w klasach 1-3 w tygodniu odbywają 3 treningi piłki nożnej, 2 treningi innych dyscyplin sportowych, zajęcia z akrobatyki lub tańca oraz zajęcia na basenie. Z kolei uczniowie w klasach 4-6 w tygodniu odbywają 4 treningi piłki nożnej, 1 treningi innych dyscyplin sportowych, zajęcia z akrobatyki lub tańca oraz zajęcia na basenie. Łącznie daje to aż 7 aktywności ruchowych, co jest niezwykle ważne dla ogólnego rozwoju młodych organizmów.

Obok wielowymiarowego rozwoju uczniów niewątpliwym atutem szkoły jest bogaty i stały harmonogram zajęć. Dzięki temu w godz. 7:30 – 16:30 dziecko znajduje się pod stałą opieką pedagogów, mając zapewnione w tym czasie także zajęcia dodatkowe, na które szkoła zapewnia transport autokarowy. Daje to komfort rodzicom, a ich pociechom zapewnia wolny czas w godzinach późnopopołudniowych. Zajęcia lekcyjne odbywają się w prywatnej przestrzeni, wydzielonej w sektorach C i D VII LO przy ul. Radosnej 17 w Legnicy. Uczniowie spoza Legnicy mają możliwość zamieszkania w nowoczesnej bursie. Istnieje również możliwość wykupienia obiadu w szkole.

– W klasie I czesne wynosi miesięcznie 150 zł (w okresie wrzesień-czerwiec), a od września uczniowie SMS Miedź nie będą ponosić opłat za szkolenie w Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica, w miesiącach wakacyjnych uczestnicząc w procesie treningowym Akademii. Natomiast w klasach 4-6 czesne wynosi miesięcznie 0 zł, a od lipca opłata za szkolenie w Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica dla uczniów IV klasy Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Miedzi Legnica wynosić będzie 70 zł miesięcznie. Uczniowie otrzymują sprzęt sportowy bez dodatkowych opłat. Zainteresowani nauką w SMS Miedź Legnica mogą kontaktować się z sekretariatem szkoły (szkola@miedzlegnica.eu, tel. 76 720 82 32; czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00) bądź z dyrektorem Akademii Miedzi Tomaszem Syską (tomasz.syska@miedzlegnica.eu, tel. 510 292 436). Być może to właśnie Twoje dziecko niebawem podąży drogą Lewandowskiego – dodaje prezes Miedzi.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA