https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zakochaj się w kopalni

Zbliża się Dzień Zakochanych. Z tej okazji Stara Kopalnia w Wałbrzychu zaprasza na randkę w górniczym klimacie.

Niekonwencjonalna randka? Oryginalny prezent dla ukochanej osoby z okazji Walentynek? Wspólne zdjęcia zakochanych na terenie kopalni, oświadczyny na wieży, a może wieczorna randka w górniczym klimacie w kaskach i przy latarkach z kilofem w ręku? Wspólne zejście pod ziemię? A lepieniu naczyń w glinie?

 Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu zachęca do wyznań miłości w industrialnych przestrzeniach. Przez cały weekend (12-13 lutego) instytucja zachęca do wzięcia udziału w konkursie „Pokaż jak kochasz w kopalni”. To mogą być niezwykłe, pełne wrażeń walentynki. Dla tych, którzy zdecydują się pokazać i krótko opisać swoje wrażenia z randki w kopalni w mediach społecznościowych oznaczając Starą Kopalnię, przewidziano konkurs. Autorzy najciekawszego postu i relacji z randki, w górniczym klimacie zostaną nagrodzeni. Jak przekonują organizatorzy warto o kreatywność.

Aby ułatwić zadanie, tym którzy chcieliby spędzić czas z ukochaną osobą w wałbrzyskiej instytucji, Stara Kopalnia zapraszana na specjalną edycję nocnego zwiedzania oraz przygotowane wspólnie z Galerią Sztuki BWA warsztaty „Zakochaj się w glinie”, które odbędą się w sobotę. Zajęcia w glinie rozpoczną się w budynku Centrum Ceramiki Unikatowej o godzinie 17:00, a instruktorzy gwarantują, bliższe zaznajomienie się z pracami w glinie, które uczestnicy sami wykonają.

O godzinie 19:00 na Nocną Walentynkową Szychtę prosto ze Sztygarówki zabierze prawdziwy górnik, który poprowadzi na niezwykłą randkę po zakamarkach kopalni.

Niedziela będzie dla rodzin. Pary z dziećmi Stara Kopalnia zaprasza na zwiedzanie w ramach Rodzinnych Niedziel. Specjalnie przygotowana trasa z animatorem na chętnych będzie czekać od 10:00, a tym razem uczestnicy zgłębią Lisie podziemia.

Na wszystkie wydarzenia i zajęcia obowiązuje limit miejsc. Bilety do nabycia na stronie internetowej www.starakopalnia.pl.

Przypominamy, że codziennie przez okres ferii Stara Kopalnia zaprasza dzieci i zwiedzających na Zimową Szychtę, czyli specjalne zajęcia edukacyjne, a codziennie na turystów o każdej pełnej godzinie między 10.00, a 16.00 czekają przewodnicy, którzy zabiorą na niemal dwu godzinną wycieczkę. Szczegóły na stronie internetowej i w mediach społecznościowych instytucji.

(SK)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty