https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Aktywne ferie w Jedlinie-Zdroju

Dobiegają końca aktywne ferie w Jedlinie-Zdroju. Organizatorzy wypoczynku przygotowali mnóstwo atrakcji. Zajęcia odbywały się w Parku Aktywności Czarodziejska Góra, na lodowisku i w Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju.

Ferie zimowe zorganizowane przez lokalne centrum kultury cieszą się dużym powodzeniem, potwierdzeniem jest fakt, że biorą w nich udział również dzieci spoza gminy.

 – Udało się uruchomić lodowisko przy ul. Kłodzkiej przed planowanym terminem. Dzięki temu uczestnicy aktywnego wypoczynku w naszym mieście mogą korzystać z tej atrakcji. Ponadto mamy Park Aktywności Czarodziejska Góra, który jest otwarty również zimą, bo oprócz tras linowych i wieży wspinaczkowej oferuje wyciąg narciarski, tor pontonowy i strzelnicę. Dzięki temu jest co robić w trakcie tegorocznych ferii – mówi Leszek Orpel, burmistrz Jedliny-Zdroju.

Warto dodać, że z okazji ferii, wszyscy uczniowie i przedszkolaki z jedlińskich placówek otrzymały bony podarunkowe, które mogły przeznaczyć na lodowisko. Zimowy wypoczynek został podzielony na dwa pięciodniowe turnusy. Dziećmi zajęli się pracownicy centrum kultury oraz wynajęci animatorzy.

 – Staramy się, żeby jak najwięcej zajęć odbywało się na zewnątrz ze względu na covid i dlatego, że ruch na świeżym powietrzu jest po prostu zdrowy – tłumaczy Wiesław Zalas, dyrektor Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju. – Z drugiej strony bardzo się cieszę, że nasza siedziba tętni życiem. Zawiesiliśmy opłaty za zajęcia stałe, aby zachęcić więcej osób do korzystania z naszej oferty. Częściowo odpłatne pozostały indywidualne zajęcia muzyczne i kurs tańca towarzyskiego, który prowadzi firma zewnętrzna.

W trakcie dolnośląskich ferii lodowisko i Czarodziejska Góra w Jedlinie-Zdroju są czynne codziennie.

 – Chcemy jak najdłużej utrzymać ten stan. Nadal zapraszamy do korzystania z naszych obiektów w dni powszednie, soboty i niedziele. Oczywiście jesteśmy uzależnieni od pogody, dlatego warto sprawdzać sytuację na kamerach online dostępnych na stronie ckjedlina.pl – mówi dyrektor jedlińskiego centrum.

(MS)

REKLAMA

REKLAMA