https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Seniorzy przegrywają, a juniorzy idą po mistrzostwo

Siatkarze KPS Chełmiec Wałbrzych w Hali Wałbrzyskich Mistrzów ulegli Czarnym Rząśnia 0:3 (15:25, 26:28, 20:25). W następnej kolejce podopieczni trenera Fabiana Kurzawińskiego zagrają 9 lutego w Miliczu z MUKS Ziemia Milicka.

Zdecydowanie lepiej spisują się na parkietach III ligi rezerwy KPS Chełmiec. Najpierw wzięli rewanż na LZS Średzianin Środa Śląska, z którym wygrali we własnej hali 3:0 (25:16, 26:24, 25:15), a potem w zaległym spotkaniu pokonali Tygrysy w Strzelinie 3:2.

– Był to ostatni sprawdzian naszych juniorów przed turniejem finałowym Dolnośląskiej Ligi Juniorów, który odbędzie się w najbliższy weekend w Hali Wałbrzyskich Mistrzów. Zapraszamy wszystkich do wspólnego kibicowania podczas 3 dniowego turnieju. Nietypowa formuła rozstrzygnięć medalowych (wzorem m.in. Ligi Mistrzów czy Ligi Narodów) zapewni z pewnością dużo emocji. Po rundzie zasadniczej Chełmiec zajął 1 pozycję, wyprzedając obie ekipy Gwardii Wrocław i rywala zza miedzy – Spartakusa Jawor. Na turniej dodatkowy wrocławski zespół wzmocni się trzema zawodnikami SMS Spała (w tym dwóch mistrzów świata juniorów z 2021 roku), zatem gra rozpocznie się od nowa. Podopieczni Dariusza Ratajczaka i Mariusza Jerzyka w tym sezonie w Hali Wałbrzyskich Mistrzów nie zaznali goryczy porażki, wygrywając wszystkie mecze w III lidze. Zróbmy wszystko, aby tę serię podtrzymać i zobaczyć w niedzielę wieczorem złote medale na szyjach siatkarzy Chełmca. Głośny doping nie tylko mile widziany ale przede wszystkim wskazany! – podkreśla Fabian Kurzawiński.

Harmonogram meczów

PIĄTEK 04.02

godz 18:00 Chełmiec – Spartakus Jawor

SOBOTA 05.02

godz. 16:30 Chełmiec – Gwardia II

godz. 18:30 Gwardia I – Spartakus Jawor

NIEDZIELA 06.02

godz. 13:30 Spartakus Jawor – Gwardia II

godz. 16:00 Chełmiec – Gwardia I

(RED)

REKLAMA

REKLAMA