https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów zagrała rekordowo

Trwa wielkie liczenie i podsumowywanie 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wałbrzychu i innych gminach Aglomeracji Wałbrzyskiej. – Już teraz, nasze wstępne wyliczenia mówią o tym, że udało nam się zebrać ponad 174 tysiące złotych. Ostateczną kwotę poznamy dopiero za kilka dni – mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, który był organizatorem wałbrzyskiego finału.

Wałbrzych

30 stycznia 2022 r. pod hasłem „Przejrzyj na oczy!”, na ulicach Wałbrzycha kwestowało ponad 200 wolontariuszy. W Wałbrzyskim Ośrodku Kultury odbył się tradycyjny, stacjonarny finał – w Sali Łańcuszkowej na terenie Starej Kopalni.

 – Zupełnie inaczej wyglądają takie finały. Zupełnie inaczej wyglądają licytacje, jeżeli jesteśmy razem, jeżeli możemy obserwować to wszystko co dzieje się na żywo – mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor WOK.

To tu odbywały się także licytacje. Złote serduszko, które na WOŚP ofiarował mistrz złotnictwa Grzegorz Śmigiel wylicytowane zostało za 6 tysięcy 200 złotych. Pierścionek z diamentami, w którego licytacji pomagała wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska, został sprzedany za 2 tysiące złotych.

 – Chyba nie zawiedliśmy, bo jako wałbrzyszanie po raz kolejny pokazujemy, że mamy otwarte, pełne szczodrości serce – mówi Sylwia Bielawska.

Ze wstępnych wyliczeń wynika, że na koncie wałbrzyskiego sztabu WOŚP są 174 tysiące 735 złotych. Ostateczną kwotę, którą udało się zebrać w Wałbrzychu poznamy w ciągu kilku dni.

 – Pierwsza transza już jest w banku, podliczone są już pieniądze ze skarbonek stacjonarnych, ale jeszcze do czwartku, wszystko to co zostało z finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będziemy oferować, zatem ostateczną kwotę poznamy za kilka dni – dodaje Buzarewicz.

Przedmioty, które pozostały będzie można obejrzeć na stronie ośrodka. Informacje będą aktualizowane do czwartku na bieżąco.

Czarny Bór

Chociaż 30 Finał WOŚP już za nami, to w czarnoborskim sztabie działającym przy Bibliotece + Centrum Kultury emocje jeszcze nie opadły.

– To jeden z najtrudniejszych organizacyjnie finałów (pandemia, odwoływane występy i atrakcje, a do tego szalejący huragan), pomimo tego najprawdopodobniej uda się pobić zeszłoroczny rekord – mówi Katarzyna Bernaś, dyrektor Biblioteki+ Centrum Kultury. – 30 605,00 zł to kwota, uzyskana z kiermaszy, licytacji stacjonarnych oraz puszek wolontariuszy. Nadal jednak – do 14 lutego –  trwają aukcje na Allegro, a wartość gadżetów wystawionych przez czarnoborski sztab tylko na ten moment wynosi około 11 tysięcy zł, a wilkoorkiestrowy licznik ciągle bije. Wszystko wskazuje więc na to, że ogólna kwota przekroczy 40 000 zł. 30 Finał WOŚP w Gminie Czarny Bór upłynął pod znakiem kiermaszy, licytacji zbiórki wśród turystów na Trójgarbie oraz artystycznych prezentacji. Na scenie B+CK zaprezentowali się: grupa taneczna „Dzikie Densy” pod egidą Renaty Łukaszewicz Szczepanik, Hania Bródka z zespołem (Grzegorz Potoniec i Tomasz Maziakowski) oraz zespół New Place (Aneta Szewczyk, Bogdan Ławrowski, Sławomir Skotarczak), była też energetyczna zumba z Olą Relikowską, zabawy z animatorką z Karolandii, a wszystko to zwieńczyło Światełko do Nieba. Organizatorzy Sztabu serdecznie dziękują wszystkim wolontariuszom, współorganizatorom, artystom, licytującym oraz darczyńcom, bez których zaangażowania wielkoorkietrowe granie nie byłoby możliwe.

Głuszyca

Głuszyca zagrała wspólnie w sztabie #6011 w Centrum Kultury – Miejskiej Bibliotece Publicznej. Udało się ponownie pobić rekord i zebrać na tę chwilę ok. 21,5 tys. zł!

– Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, zaangażowanie, za każdą kwotę wrzuconą do naszych sztabowych puszek stacjonarnych i do puszek wolontariuszy, a także za udział w licytacjach i wpłaty do eSkarbonki. Mimo wiatru i zimna, 12 wolontariuszy cały dzień kwestowało na ulicach naszego miasta. Na chętnych, chcących wspomóc WOŚP, czekał Radek Pawlaczyk ze swoim e-maluchem, który powstał z inicjatywy głuszyczanina. Grzegorz Czepil, lokalny pasjonat historii, zaprosił do „Jadła” na wirtualny spacer historyczny po Głuszycy. Do zbiórki na rzecz WOŚP dołączyła się także Ochotnicza Straż Pożarna w Głuszycy Górnej, oferująca zdjęcie w wozie bojowym. Od 15.30 w siedzibie sztabu w CK-MBP rozpoczęła się transmisja online finału. W czasie transmisji online prowadzone były telefoniczne licytacje przekazanych przedmiotów i voucherów. Na scenie pojawili się: zespół „Póki co”, Głuszycka Orkiestra Dęta pod batutą kapelmistrza Eugeniusza Lecia, Maja Świderska, Julia Kamińska i Wojtek Stefanowski oraz Joanna Surma, Antonina Michalska, Oliwia Zelek, Milena Smusz, Iga Smusz- uczestniczki warsztatów wokalnych prowadzonych przez Radosława Zychala. Emocjonujący pokaz wykonała grupa Only Fighting Głuszyca- Karate Kyokusnin MMA K-1 pod opieką trenera Mariusza Lesia. Wielkie podziękowania dla wspaniałych artystów i sportowców grających z sercem dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał to zaangażowanie sztabu ludzi dobrej woli. Dziękujemy w szczególności naszym głuszyckim wolontariuszom oraz wszystkim, dzięki którym 30. Finał WOŚP w Głuszycy w tym trudnym czasie mógł się odbyć. Macie wielkie serca! Do zobaczenia za rok! Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej – mówi Sabina Jelewska, dyrektor Centrum Kultury – Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głuszycy.

Mieroszów

– 30 Finał WOŚP w Mieroszowie był dzięki Wam radosny, kolorowy pełen dobrych emocji i wspaniałych wydarzeń. Udało nam się policzyć ile wspólnie zebraliśmy do naszych sztabowych, mieroszowskich, orkiestrowych puszek. Zebrana kwota robi wrażenie: 47 412,03 zł! To absolutny rekord! Dziękujemy Wam za hojność i Wasze dobre serca. Dziękujemy, że jesteście, że nas wspieracie i że gracie z nami i z WOŚP – mówią przedstawiciele Sztabu WOŚP w Mieroszowie.

Szczawno-Zdrój

– Emocje po 30 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powoli opadają, czas na podsumowanie. Zebraliśmy 17 798,40 zł, w tym w puszce Maratonu Pływackiego znalazło się 5934,27 zł, w puszce licytacji 4500 zł, a podczas kwesty na terenie Miejskiej Szkoły Podstawowej, Teatru Zdrojowego i szczawieńskiego Delfinka zebrano 7 364,13 zł. Dzięki za wielkie serducho – mówią organizatorzy szczawieńskiego finału z Miejskiej Szkoły Podstawowej w Szczawnie – Zdroju.

Świebodzice

Pomimo niesprzyjającej pogody, porywistego wiatru oraz obostrzeń związanych z pandemią, także w Świebodzicach odbył się 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W w trosce o zdrowie uczestników, wolontariuszy oraz zaangażowanych w organizację finału, zaplanowana część plenerowa została przeniesiona do SP nr 2. Na ulice miasta wyszło 70 dzielnych wolontariuszy z puszkami.

– Świebodzicki Finał rozpoczął się o godz. 12:00 na placu apelowym przy SP nr 2, w otwarciu uczestniczyli mieszkańcy naszego miasta, burmistrz miasta Paweł Ozga, Szefowa Sztabu Zofia Marek, nauczyciele i uczniowie z SP 2 oraz Liceum Ogólnokształcącego, przedstawiciele Klubu Senior +, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów na czele z Aleksandrem Jermakowem i Zespołem Śpiewaczo-Tanecznym Świebodziczanie, Stowarzyszenie Senior Aktywny Obywatel oraz Stowarzyszenie Młodzi dla Świebodzic, Młodzieżowej Rady Miasta a także przedstawiciele Beta Security, Sudety OffRoad oraz Black Coyote Airs. Podczas WOŚP można było zaopatrzyć się w pyszne wypieki, wykonać zdjęcia w fotoramce z „Rekinkami”, zakupić owsiakowe okulary przygotowane przez podopiecznych Klubu Senior +, wykonać pamiątkowe zdjęcia a także skonsumować pyszną grochówkę z restauracji Korona Śląska. W godz. 16:00-18:00 odbył n się koncert on-line ze studia w sztabie. W niedzielę odbyła się także akcja poboru krwi, którą nadzorowała prezes Klubu HDK Katarzyna Mazurkiewicz. Podczas zbiórki 25 osób oddało krew, w sumie udało się uzbierać ponad 11 litrów życiodajnego płynu. Na profilu świebodzickiego sztabu została podana kwotę, którą uzbierano w Świebodzicach. To 65 499,69 zł i kwota ta z pewnością wzrośnie. Zapraszamy na licytacje, które będą trwać jeszcze przez tydzień na allegro.pl. Wszystkim mieszkańcom serdecznie dziękujemy za olbrzymi dar serca i ogromną empatię – relacjonują przedstawiciele Sztabu WOŚP w Świebodzicach.

Walim

– 31490,63 zł – chociaż wkrótce będziemy wiedzieć dokładnie! Dziękuję Wam wszystkim za piękne serca i szlachetne gesty. To dzięki Wam udało się zebrać tak piękną kwotę. Dziękuję pracownikom Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu oraz wspierającym: Marta, Angela, Klaudia, Ewelina, dwie Moniki i Agnieszki, Maciek, Bartek, Tomek, Dominik, Jagoda, Renia z Biblioteki, Ula z MOS i wychowankowie, MysticBeauty, dziewczyny od malowania buziek, starostwo powiatowe, niezastąpiony Walim Rajdowy i wspaniali kierowcy, wszyscy darczyńcy i cudowni licytujący, tortowa Jola i najlepsi wolontariusze na świecie – jesteście fantastyczni! – podkreśla Wioletta Sowa, dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty