https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Prezent na ferie

– Wszyscy uczniowie i przedszkolaki z placówek oświatowych w Jedlinie-Zdroju mogą za darmo wypróbować nowe plenerowe lodowisko. – W ten sposób chcemy zachęcić młodych ludzi do aktywnego spędzania czasu i pokazać im nasz nowy obiekt rekreacyjny na terenie miasta – mówi Leszek Orpel, burmistrz Jedliny – Zdroju.

– Przygotowaliśmy specjalne bony podarunkowe, które zostały rozdane tuż przed feriami w szkole i w przedszkolach. Dzieci mogą je dowolnie wykorzystać, nie tylko na zakup biletu, ale także na wypożyczenie łyżew czy pingwinka do nauki jazdy – tłumaczy Wiesław Zalas, dyrektor Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju.

Jak podkreśla burmistrz Leszek Orpel, wielkim atutem jedlińskich obiektów jest to, że działają w plenerze.

 – Oczywiście chodzi nie tylko o lodowisko, ale także o „Czarodziejską Górę”, gdzie oprócz parku linowego działa wyciąg narciarski i tor pontonowy. W dobie pandemii bezpieczniej bawić się, czy uprawiać sport na terenie otwartym, a nie w zamkniętych pomieszczeniach.

Otwarte 22 stycznia nowe lodowisko plenerowe w Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym Activ Jedlina przy ul. Kłodzkiej w Jedlinie – Zdroju okazało się strzałem w dziesiątkę.

– Udało się zakończyć prace montażowe tydzień przed wyznaczonym terminem. Otwarcie lodowiska początkowo zaplanowano na 28 stycznia, tuż przed dolnośląskimi feriami zimowymi, ale wykonawca szybciej zakończył montaż obiektu. Dlatego zdecydowałem, że udostępnimy lodowisko wcześniej. Serdecznie zapraszam mieszkańców i gości do korzystania i aktywnego spędzania czasu w naszym mieście – dodaje burmistrz.

Obiekt od chwili otwarcia cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, zwłaszcza w weekend oraz w godzinach popołudniowych i wieczornych. Lodowisko ma wymiary: 14 x 36 metrów. Według producenta, dzięki zastosowanym rozwiązaniom, może funkcjonować nawet przy 15 stopniach Celsjusza.

 – Dodatkowo przy lodowisku będzie działała wypożyczalnia. Zakupiliśmy 100 par łyżew, pingwinki i kaski, to wszystko będzie służyło naszym klientom – mówi Wiesław Zalas.

Lodowisko jest czynne przez cały tydzień. W soboty i niedziele od godziny 10.00 do 21.00, a w tygodniu od 11.00 do 20.00. Przerwę techniczną zaplanowano w godzinach 14.30 – 15.30 w zależności od zużycia tafli.

Bilet ulgowy będzie kosztował 10 zł, a normalny 15 zł za godzinę. Prawo do ulgi mają dzieci 3 – 6 lat (młodsze wchodzą za darmo), młodzież szkolna oraz studenci do 26-go roku życia za okazaniem legitymacji, emeryci po 60-tym roku życia. Wypożyczenie łyżew, pingwinka czy kasku będzie kosztowało po 5 zł.

Aktualne informacje o warunkach na lodowisku oraz w Parku Aktywności „Czarodziejska Góra” są publikowane na bieżąco na FB i stronie ckjedlina.pl.

Planowany na otwarcie pokaz z udziałem mistrzów Polski z grupy Walley Ice Story odbędzie się 28 stycznia o godzinie 18.00 (od 17.00 lodowisko będzie nieczynne ze względu na próbę).

(MS)

REKLAMA

REKLAMA