https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wałbrzyszanie zdominowali ogólnopolski konkurs

Znamy już wyniki ogólnopolskiego konkursu ,,Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku”. Pierwsze miejsce w kategorii plakat zajęła Krystyna Zych z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Wałbrzychu. Pierwsze miejsce w kategorii film zajął Karol Juszczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Wałbrzychu. Wyróżnienie w kategorii infografika/materiał multimedialny otrzymał Konrad Dziuban z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Wałbrzychu.

Konkurs został przeprowadzony w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ,,Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”. Był skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej oraz studentów.

– Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie pracy, która będzie przedstawiała korzyści z posiadania i korzystania z konta w banku przez osoby starsze – mówi Magdalena Walter koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji ZUS w Wałbrzychu.

Do konkursu zgłosiło się blisko 3 tysiące uczniów i studentów z całej Polski.

– Prace, które otrzymaliśmy były przemyślane, wykonane bardzo starannie, z dbałością o szczegóły. W przedziale wiekowym – szkoły podstawowe, klasy 7-8 wałbrzyscy uczniowie wykazali się też niezwykłą pomysłowością, która została doceniona w centralnym etapie konkursu – dodaje Magdalena Walter.

Konkurs odbywał się w różnych kategoriach wiekowych na poziomie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz wyższych.

Nagrodzone prace można obejrzeć na www.zus.pl na podstronie kampanii ,,Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.

(IKM)

REKLAMA

REKLAMA