https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Lekkoatleci zapraszają na mistrzostwa i mityng

– Rozpoczynamy sezon halowy 2022 i to startem w Wałbrzychu! Mamy nadzieję, że to będą historyczne zawody – nie tylko ze względu na wyniki naszych zawodników ale i „ostatnią halówkę” na naszym średniowiecznym tartanie – zapraszają działacze LKS Górnik Wałbrzych.

W sobotę (15 stycznia) o godzinie 11.00 rozpoczną się Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w Pchnięciu Kulą oraz Wałbrzyski Mityng Lekkoatletyczny U14-U20.

– Parę istotnych informacji odnośnie startów i naszych zawodników:

– 88 osobostartów (czyli ilość startów – jeden zawodnik może startować w 2 konkurencjach).

– Aż 10 debiutów na ważnej imprezie: Bruno Betka, Natalia Błaszczak, Andrea Nazarenko, Adam Nowak, Amelia Nowak, Andżelika Proniewicz, Oskar Rudnicki, Julia Sabała, Liliana Wadycka, Blanka Wilińska.

– Wiele szans medalowych w mistrzostwach Dolnego Śląska i możliwości zrobienia życiówek podcza  mityngu.

O co chodzi z tym U14 U16 U18 U20. U czyli z „angielska” UNDER – dzieciaki startują w danej kategorii wiekowej, jeżeli w danym roku kalendarzowym nie kończą wieku określonego w kategorii. Czyli np. Maciej Wojciechowski w tym roku kończy 18lat i dlatego startuje już w U20.

Zmiana kategorii wiekowej:

Błaszczak Natalia U16

Chadzikonstandinu Kamil U16

Dąbrowski Wiktor U16

Drążek Oliwia U16

Dziurzyńska Julia U16

Górecka Wiktoria U16

Grzeszak Antoni U16

Iciaszek Kinga U16

Kielar Amelia U18

Konsewicz Hanna U16

Kuczaj Kacper U18

Mielczarek Julia U16

Nowacka Wiktoria U18

Olszak Maja U20

Rumijewski Tomasz U16

Suchecka Kornelia U16

Wojciechowski Maciej U20

U16 to młodzik, od tej kategorii wiekowej kończy się zabawa, a zaczyna punktowanie. To już nie tylko LDK, to już mistrzostwa Polski sygnowane przez PZLA i punkty zbierane dla klubu. Kibicujcie nam i duchem i ciałem – zachęca Natalia Jońska z LKS Górnik Wałbrzych.

(RED, fot. LKS)

REKLAMA

REKLAMA