https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zagrali dla Hani

W Świdnicy, już po raz 9, hasło „Łączy nas piłka” zjednoczyło czynnych i byłych piłkarzy, trenerów, dziennikarzy, działaczy oraz kibiców w dziele niesienia pomocy. Tym razem Fundacja Wspierania Sportu „Łączy nas Football” zorganizowała turniej charytatywny, podczas którego były zbierane pieniądze na rehabilitację Hani Błąd – córki byłego piłkarza Zagłębia Lubin, a obecnie GKS-u Katowice – Adriana Błąda. Darczyńcy przekazali blisko 95 tys. zł!

Do Świdnicy przyjechali między innymi wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Wojciech Cygan, prezes dolnośląskiego związku Andrzej Padewski, dyrektor sportowy Śląska Wrocław Dariusz Sztylka, wielu znakomitych przed laty piłkarzy z Dolnego Śląska i całego kraju, silna reprezentacja GKS-u Katowice oraz najliczniejsza grupa osób związanych dziś i w przeszłości z Zagłębiem Lubin. W turnieju zagrali między innymi: były piłkarz i trener Zagłębia Mariusz Lewandowski, zdobywcy pierwszego mistrzostwa Polski: Janusz Kudyba, Romuald Kujawa i Krzysztof Koszarki oraz zawodnicy pierwszego zespołu z Lubina z bramkarzem Dominikiem Hładunem na czele.

Gwiazdy piłkarskiej reprezentacji Polski i czołowi piłkarze ekstraklasy przekazali swoje klubowe koszulki, a gwiazdy innych dyscyplin gadżety, które były licytowane podczas turnieju. W wypełnionej po brzegi hali nie brakowało wzruszeń i sportowych emocji. M.in. przedstawiciele Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football” w trakcie sobotniego turnieju odebrali z rąk radnych Sejmiku Województwa Dolnośląskiego srebrną odznakę „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego”.

– Drodzy Przyjaciele, w poniedziałek o godzinie 14.00 w siedzibie I Oddziału Santander Bank Polska S.A. w Świdnicy przeliczyliśmy pieniądze zebrane w sobotę podczas naszego Charytatywnego Halowego Turnieju Piłkarskiego oraz podczas kolacji, w której uczestniczyli goście naszej imprezy, którzy do Świdnicy przyjechali wesprzeć nas w tej szlachetnej inicjatywie. I ogłaszamy oficjalnie – jest kwota 94 761! Wielkie brawa dla gości z całej Polski, którzy w tym dniu byli z nami i walnie przyczynili się do tego finansowego wyniku. Wielkie brawa również dla świdniczan, którzy – jak zawsze – nas nie zawiedli! To jest nasz wspólny sukces! Wielkie dzięki tym, którzy licytowali za „grube pieniądze”, ale również tym wszystkim, którzy kupili chociaż jedną cegiełkę. Powtarzamy jeszcze raz: to nasz wspólny sukces! Kochani, to naprawdę niesamowite uczucie, kiedy odczuwasz satysfakcję, że komuś pomogłeś. Komuś, kto bardzo takiej pomocy potrzebuje i to nie tylko finansowej, ale i psychicznej. Adrian, zwracamy się teraz do Ciebie: – wiele razy w przeszłości udowadniałeś jako zawodowy piłkarz, że potrafisz być skromnym, zawsze gotowym do udzielania pomocy innym chłopakiem. Kto jak kto, ale my coś o tym wiemy. Adi, dobro którego wcześniej inni doświadczyli z Twojej strony, w sobotę w Świdnicy wróciło do Ciebie. I to jest piękne. Dla takich chwil warto żyć. Życzymy Ci wszystkiego dobrego, życzymy Ci zdrowia, które jest niezbędne w tym co teraz robisz. A Waszej córeczce Hani zdrówka, zdrówka, zdrówka, po tysiąckroć zdrówka! Do zobaczenia, trzymajcie się! – mówią: Wiesław Żurek – prezes Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football” oraz sekretarz fundacji Karolina Rafałko i przewodniczący rady fundacji Remigiusz Jezierski.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA