Derby dla Polonii

Domino Polonia Świdnica pokonała MKS Basket Szczawno Zdrój 100:79 (23:18, 22:18, 26:24, 29:19) w meczu 12 kolejki rozgrywek grupy A III ligi koszykarzy.

Ekipa z uzdrowiska do Świdnicy przyjechała w ośmioosobowym składzie, ale przez 35 minut zaciętego spotkania dotrzymywała kroku gospodarzom. Mimo większej liczby zawodników, a także przewagi wzrostu i siły oraz doświadczenia, Polonia nie była w stanie zbudować większej przewagi. Np. w 15 min., po trzech akcjach Tomasz Kosmali świdniczanie wygrywali 44:30, ale zryw gości sprawił, że do przerwy dystans zmniejszył się o połowę (49:42). Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i na 5 minut przed syreną kończącą IV kwartę, po punktach Kuby Nizińskiego Polonia wygrywała zaledwie 81:74. W kilku kolejnych akcjach zmęczeni podopieczni trenera Bartłomieja Józefowicza nie wykorzystali swoich szans w ataku i pozwolili rywalom zdobyć kilka łatwych punktów i ostatecznie przegrali 79:100.

Dzięki zwycięstwu Polonia awansowała na 4 miejsce w tabeli grupy A, a MKS Basket zamyka tabelę. Oba zespoły kolejne spotkania rozegrają 15stycznia: o godz. 12.00 we Wrocławiu MKS Basket zmierzy się ze Śląskiem, a o godz. 17.30 Polonia spotka się w Siechnicach z KKS-em.

Polonia: Tomasz Kosmala 27,  Jacek Pałac 15, Andrzej Słobodzian 11, Kacper Rejek 10, Damian Sieńko 10, Mateusz Soboń 8, Adrian Czyrek 7, Kacper Hałdaś 4, Damian Liuras 3, Grzegorz Poradzisz 3, Grzegorz Kaczmarczyk 2, Piotr Cisek 0.

MKS: Kuba Niziński 36, Adam Adranowicz 15, Alan Stochmiałek 13, Dorian Ewiak 5, Oleksiy Jakushev 5, Aleksander Sulikowski 2, Igor Wasilewicz 2, Kacper Rasztar 1.