https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Roboty drogowe w Zagórzu Śląskim

Będzie chodnik przy ul. Spacerowej w okolicy świetlicy wiejskiej i remizy OSP w Zagórzu Śląskim. Wykonawca remontu został już wybrany, prace zakończą się w przyszłym roku.

– Zaplanowaliśmy szereg działań, które poprawią komfort i bezpieczeństwo na tym odcinku drogi prowadzącej do jeziora Bystrzyckiego. Najważniejszy jest oczywiście chodnik – mówi Adam Hausman, wójt Gminy Walim. – Ulica Spacerowa zostanie odwodniona, zyska nową nawierzchnię, wyznaczone zostaną miejsca parkingowe. Ponadto łatwiej będzie włączyć się do ruchu na ulicę Główną.

Remont obejmie cały odcinek ulicy należący do gminy.

 – Prowadzimy rozmowy z Nadleśnictwem Wałbrzych, w sprawie przedłużenia chodnika, mam nadzieję, że uda się znaleźć dobre rozwiązanie – dodaje wójt.

To nie jedyna inwestycja drogowa w Zagórzu Śląskim. Gmina zaplanowała także prace na drodze numer 376. Powstanie tam nawierzchnia z kostki granitowej, będą pobocza i miejsca postojowe. To będzie duże ułatwienie dla mieszkańców znajdujących się tam posesji. Prace w tym miejscu również zaplanowano na przyszły rok.

(AM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty