https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Obwodnica Boguszowa – Gorc i remont wiaduktu

Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorza Macko wraz z zastępcą dyrektora Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei Mariuszem Wawro i burmistrzem Sylwią Dąbrowską ogłoszą jutro szczegóły budowy obwodnicy Boguszowa – Gorc. Wkrótce rozpocznie się także remont wiaduktu na Krakowskim Osiedlu.

Na budowę obwodnicy Gmina Boguszów-Gorce otrzyma 46,2 mln zł dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Przedstawiciele Samorządu Województwa Dolnośląskiego szczegóły związane z planowaną budową obwodnicy Boguszowa – Gorc przedstawią 23 grudnia w ratuszu w Boguszowie -Gorcach. Podczas briefingu prasowego odbędzie się także wizja lokalna miejsc, przed które będzie przebiegała ta droga. Wcześniej rozpocznie się remont na drodze do wałbrzyskiej dzielnicy Sobięcin.

– Jest wykonawca na oczekiwaną inwestycję – mówi burmistrz Sylwia Dąbrowska. – 21.12.2021 r. została zawarta umowa na wykonanie robót budowlanych w zakresie modernizacji wiaduktu drogowego w ciągu ul. Krakowskiej w Boguszowie-Gorcach. Zakres prac obejmuje m.in.: roboty rozbiórkowe i przygotowawcze, wymianę izolacji na moście, odtworzenie elementów pomostu wiaduktu, modernizację systemu odwodnienia, modernizację konstrukcji, a także wykonanie nowych barier ochronnych i montaż 4 lamp oświetlenia solarnego w technologii LED. Koszt robót wyniesie 1 070 622,70 zł brutto, a zadanie dofinansowane jest w 50% z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA