https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Fundusz Toyoty 2022

Ukazała się lista projektów złożonych w ramach Fundusz Toyoty 2022, które zdobyły największą liczbę punktów i przeszły do II etapu konkursu. Łącznie złożonych zostało 18 wniosków o dofinansowanie.

14 września 2021 r. ruszył kolejny konkurs grantowy Fundusz Toyoty – Dobre pomysły zmieniają nasz świat, w którym organizacje mogą otrzymać granty do 20 tys. zł na realizację projektów małej rewitalizacji. Fundusz Toyoty, stworzony przez fabrykę Toyoty w Wałbrzychu, co roku wspiera oryginalne i ciekawe projekty, które zakładają trwałą zmianę w otoczeniu i związane obszarami priorytetowymi firmy, którymi są: ekologia, edukacja techniczna, sport, bezpieczeństwo na drogach oraz poprawa mobilności/swoboda poruszania się.

– W ubiegłym roku podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu zasięgu Funduszu Toyoty z obecnego powiatu wałbrzyskiego do aglomeracji wałbrzyskiej oraz o wprowadzeniu funduszu na terenie powiatu oławskiego, na którego obszarze, w Jelczu-Laskowicach, funkcjonuje nasza druga fabryka. Oznacza to, że oprócz powiatu wałbrzyskiego także organizacje non-profit z takich miejscowości jak: Kamienna Góra, Lubawka, Nowa Ruda, Świebodzice, Świdnica, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Żarów oraz Oława, Jelcz-laskowice i Domaniów będą mogły wziąć udział  Funduszu Toyoty – podkreśla prezes fabryki Toyoty Dariusz Mikołajczak. – W Funduszu Toyoty nie chodzi tylko i wyłącznie o pieniądze. Dla nas to przede wszystkim budowanie silnych partnerstw złożonych z firm, instytucji, organizacji oraz poszczególnych mieszkańców działających wspólnie na rzecz lokalnej społeczności – dodaje prezes fabryki Toyoty.

Fundusz Toyoty to partnerstwo czterech podmiotów. W przygotowaniu i realizacji projektów organizacjom pomagają uczniowie technikum architektury krajobrazu Zespołu Szkół nr 5 w Wałbrzychu oraz uczniowie kierunku informatyka Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach. Fundacja Edukacji Europejskiej pełni rolę koordynatora funduszu, a fabryka Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach finansuje najlepsze pomysły.

W konkursie mogły uczestniczyć organizacje non-profit, czyli jednostki, które nie są nastawione na osiąganie zysku, takie jak: fundacje, stowarzyszenia, szkoły, wyższe uczelnie, kluby sportowe, wspólnoty samorządowe. Maksymalna kwota wsparcia projektu wynosi 20 000 zł, natomiast całkowita pula środków do rozdysponowania to aż 100 000 zł dla projektów realizowanych w Aglomeracji Wałbrzyskiej oraz 60 000 zł dla projektów z powiatu oławskiego. Wszystkie zaplanowane działania w ramach projektów powinny być zrealizowane pomiędzy marcem a październikiem 2022 r.

Wnioski można było składać on-line od 20 września do 3 grudnia 2021 r. Spośród nich komisja konkursowa wybrała projekty z obu obszarów, które utworzyły listę rankingową. W II etapie konkursu, w okresie od 28.03 do 10.04.2022 r. (do godziny 23.59.59) na stronie www.fundusztoyoty.pl odbędzie się głosowanie lokalnej społeczności na projekty zakwalifikowanego do II etapu. Dofinansowanie otrzymają projekty, które uzyskają największą liczbę punktów w I i II etapie konkursu.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie funduszu www.FunduszToyoty.pl, na której umieszone są między innymi filmy prezentujące fundusz, interaktywna mapa realizacji projektów z poprzednich edycji.

Lista rankingowa wniosków z powiatu oławskiego:

1. Stowarzyszenie na rzecz rozwoju i integracji Chwałowic – projekt: „Chwałowicki Skwerek kieszonkowy- gramy w Teqball!”, 296 punktów;

2. Szkoła Podstawowa w Wierzbnie – projekt: „Ścieżka moto-sensoryczna – spacer w dobrą przyszłość”, 200 punktów;

Lista rankingowa wniosków z Aglomeracji Wałbrzyskiej:

1. PSP nr 5 w Boguszowie – Gorce – projekt: „Kolczasty zakątek- o jeżu nie tylko na papierze”, 415 punktów;

2. PSP nr 2 w Wałbrzychu – projekt: „Miasteczko Ruchu Drogowego”, 385 punktów;

3. MKS Karolina Jaworzyna Śląska – projekt: „Edukacja na rowerze”, 380 punktów;

3. Koło Gospodyń Wiejskich w Golińsku – projekt: „Budowa boiska sportowego w Golińsku”, 380 punktów;

5. Przedszkole Samorządowe „Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej – projekt: „Przedszkolaki znają przepisy ruchu drogowego”, 375 punktów;

6. PSP nr 1 w Boguszowie – Gorcach – projekt: „Naukowy Plac Zabaw przy PSP nr 1”, 370 punktów; 7. SP nr 1 w Świdnicy – projekt: „EKOlogicznie, EKOnomicznie, kreatywnie i aktywnie na dwóch kółkach”, 365 punktów;

8. OPS w Jedlinie – Zdroju – projekt: „Horti Ogród”, 335 punktów;

9. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Wałbrzychu – projekt: „Rusz ciało i mózg! – gry stolikowe pod chmurką”, 325 punktów.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA