https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Kulturalne nagrody

Kulturalne nagrody

Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy otrzymało w nagrodę Starosty Wałbrzyskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2021 r. w kategorii zbiorowej. W kategorii indywidualnej nagrodzona została skrzypaczka Alicja Poręba z Gminy Stare Bogaczowice.

– Przyznający nagrodę naszej instytucji zwrócili szczególną uwagę na działania podejmowane przez Głuszycką Grupę Teatralną „Po godzinach”, którą tworzą mieszkańcy Głuszycy i okolic, amatorzy, pasjonaci teatru i żywego kontaktu z publicznością. Gra na scenie to życiowa pasja uczestników grupy i realizacja marzeń, sposób na oderwanie się od codziennych obowiązków. Grupę tworzą osoby czynne zawodowo, w średnim wieku, działające także społecznie, mające rodziny. W siedzibie CK-MBP odbywają się warsztaty teatralne, w których uczestniczą członkowie grupy. Prowadzi je zawodowy aktor, reżyser i scenarzysta Robert Delegiewicz. Wszystkie spektakle grane przez Grupę „Po Godzinach” są żywiołowo odbierane przez szeroką widownię i cieszą się ogromnym zainteresowaniem, co znajduje szeroki oddźwięk w lokalnych mediach i przyczynia się do promowania Gminy Głuszyca i Powiatu Wałbrzyskiego oraz twórczości artystycznej mieszkańców Ziemi Wałbrzyskiej – mówi dyrektor Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy Sabina Jelewska, która nagrodę odebrała wraz przedstawicielkami Głuszyckiej Grupy Teatralnej „Po godzinach”: Magdaleną Kandefer i Joanną Milczarek.

Laureatką nagrody Starosty Wałbrzyskiego w kategorii indywidualnej została Alicja Poręba z Gminy Stare Bogaczowice, która jest skrzypaczką od najmłodszych lat rozwijającą swój talent. Alicja Poręba jest laureatką wielu prestiżowych nagród o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Zagrała wiele koncertów w ramach Międzynarodowego Festiwalu im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie – Zdroju. W latach 2015 – 2016 grała pierwsze skrzypce w międzynarodowej orkiestrze Europera Youth Orchestra oraz w 2019 roku Deutsch – Polnisches Orchestra. Od 2019 roku jest członkiem kwartetu smyczkowego Venus. W 2019 roku pełniła funkcję koncertmistrza w międzynarodowej orkiestrze Triangle Orchestra. Alicja Poręba aktywnie uczestniczy w życiu społecznym Gminy Stare Bogaczowice, grając koncerty podczas wydarzeń kulturalnych.

(SJ)

REKLAMA

REKLAMA