https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wszechstronni uczniowie I LO

Wszechstronni uczniowie I LO

Licealiści z popularnej wałbrzyskiej „Jedynki” świetnie radzą sobie nie tylko z międzynarodową maturą, ale także z występami na scenie oraz z zagadnieniami technicznymi.

– Niemieckojęzyczna grupa teatralna Gegen den Wind (Pod wiatr) w składzie: Patrycja Bąbel, Julia Bochat, Weronika Chamela, Kacper Gawron, Dawid Kobak, Natalia Kraczek, Donata Krajewska, Maciej Kurzydło i Rafał Powroźnik zaprezentowali w auli I LO widowisko kabaretowe „Wie ein Schmetterling” („Jak motylek”). Wcześniej, ten sam zespół uświetnił swoim występem wydarzenie zorganizowane przez Niemieckie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne w Wałbrzychu w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju. Opiekę artystyczną sprawowała absolwentka I LO Magdalena Małowska, a nad precyzją języka Iwona Rudnicka. Również w szczawieńskim teatrze odbył się przegląd chórów Beati Cantores. Naszą szkołę reprezentowała solistka Nela Walendzik, która uzyskała tytuł finalistki w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Niemieckiej „Superstar”. Serdeczne gratulacje dla Neli oraz Anny Walendzik, która przygotowała Nelę pod względem wokalnym, a także dla Iwony Rudnickiej za przygotowanie językowe. Kolejnym wydarzeniem artystycznym z udziałem naszych uczniów była gala wręczenia nagród w X Ogólnopolskim Konkursie Multimedialnym o Janie Pawle II „Budujmy dziś kulturę życia”. Organizatorem tego konkursu oraz gali w Teatrze Miejskim w Świdnicy byli: I LO w Wałbrzychu, Wydział Katechetyczny Świdnickiej Kurii Biskupiej oraz Akcja Katolicka Diecezji Świdnickiej. Patronat honorowy nad konkursem sprawował biskup świdnicki Marek Mendyk. Gratulujemy naszej uczennicy Paulinie Mroczkowskiej z klasy IIIa4, która zajęła III miejsce – mówi Beata Urbaniak, zastępca dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu.

Ale szkolne życie w I LO nie ogranicza się do nauki i wydarzeń artystyczno – kulturalnych.

 – Nasi uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli informatyki: Jacka Pawlika i Przemysława Pobiedzińskiego oraz Krzysztofa Kaszuby z firmy KidsTech zmontowali pierwsze szkolne drukarki 3D, które zostały kupione ze środków rady rodziców. Uczniowie świetnie poradzili sobie z trudnym zadaniem składania drukarek 3D, a przy tym mile i kreatywnie spędzili czas – dodaje wicedyrektor placówki.

(RED, fot. I LO)

REKLAMA

REKLAMA