https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Głuszyca w żałobie

Głuszyca w żałobie

Policja pod nadzorem prokuratury bada okoliczności tragicznego w skutkach wypadku na torach kolejowych w Głuszycy. 14 listopada około godz. 13.30 szynobus śmiertelnie potrącił dwoje młodych mieszkańców Głuszycy.

Do wypadku doszło w niedzielę na linii kolejowej 286, na odcinku Głuszyca Górna – Bartnica. Według nieoficjalnych informacji, szynobus relacji Wałbrzych Główny – Kłodzko Główne około godziny 13.30 na wysokości cmentarza w Głuszycy potrącił dwie osoby, które poniosły śmierć na miejscu. Ofiarami są młodzi mieszkańcy Głuszycy: 15-letnia uczennica III Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu oraz rok starszy uczeń Zespołu Szkół Politechnicznych Energetyk w Wałbrzychu. Ruch pociągów został wstrzymany do czasu zakończenia pracy przez śledczych, a pasażerowie musieli skorzystać z zastępczej komunikacji autobusowej. Około godz. 16.00 zostało przywrócone kursowanie pociągów.

Przyczyny tej tragedii oraz jej przebieg pomoże ustalić odczyt zapisu z kamery, która jest zamontowana w szynobusie. Nagranie zostało zabezpieczone przez śledczych.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA