https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zostań wolontariuszem WOŚP

Ponad dwustu wolontariuszy pojawi się na ulicach Wałbrzycha w czasie zbliżającego się finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab o numerze 1233 jest już zarejestrowany i rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń od chętnych. Wolontariusze mogą zgłaszać chęć udziału w finale trzema metodami. Nabór wolontariuszy prowadzi także Sztab w Głuszycy.

30. Finał WOŚP zagra 30 stycznia 2022 roku dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

– Mamy 235 miejsc. Chętnych jest zawsze dużo więcej, także śpieszcie się ze zgłoszeniami! Zapisy do 5 stycznia 2022 roku – mówi Joanna Kakuba z Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Chętni mogą się zgłaszać wirtualnie na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl. Tam samodzielnie uzupełniają formularz. Trzeba pamiętać, aby wybrać wałbrzyski sztab o numerze 1233.

– Wolontariuszem może zostać każdy. Nie ma ograniczenia wieku. Oczywiście osoby poniżej 18 roku życia muszą mieć zgodę pełnoletniego opiekuna. Na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl, jeżeli wolontariuszem chce być osoba niepełnoletnia, rejestruje się najpierw opiekun. Na stronie możecie zamieścić także swoje zdjęcie, ewentualnie zmienić zdjęcie, jeżeli wcześniej byliście już wolontariuszami  – mówi Dorota Turzańska, szefowa wałbrzyskiego sztabu.

Po wysłaniu takiego zgłoszenia sztab skontaktuje się z kandydatami w celu potwierdzenia danych. Warto pamiętać jednak, że zgłoszenie nie jest jednoznaczne z przyznaniem funkcji wolontariusza. Standardowo wolontariusze mogą skontaktować się także ze sztabem i w jego siedzibie można zostawić wydrukowaną i wypełnioną ankietę.

– Można przynieść ankietę wolontariusza do siedziby sztabu, czyli do Szkoły Podstawowej numer 26 na Podzamczu lub do Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na Piaskowej Górze lub na terenie Starej Kopalni – dodaje Dorota Turzańska.

Trzecią formą jest możliwość wypełnienia wydrukowanej ankiety, zeskanowania i ze zdjęciem wysłania jej na adres wospwalbrzych@gmail.com. Zdjęcie powinno być w formacie jpg, w rozdzielczości minimalnej 800×600 pikseli. Musi być podpisane imieniem i nazwiskiem, a osoba na nim ma mieć odsłoniętą twarz i nie może mieć nakrycia na głowie. Sztab nie przyjmuje zdjęć wykadrowanych na przykład z wakacji czy ze zdjęć grupowych.

– W czasie 29. Finału WOŚP zebraliśmy ponad 200 tysięcy złotych. Zamierzamy zmierzyć się z tą kwotą, mamy nadzieję, że w przyszłym roku padnie rekord i będziemy mogli dużo ponad 200 tysięcy złotych przekazać fundacji, a tym samym najmłodszym pacjentom – mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

W finał tradycyjnie włączają się harcerze z Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej im. hm. Alojzego Ciasnochy.

– 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy również w Wałbrzychu, jak zawsze hufiec ZHP włącza się w akcję. Harcerze kwestują na ulicach miasta, ale także liczą zebrane pieniądze. Zainteresowanie jest ogromne. Wszyscy bardzo chętnie biorą udział w akcji. To jeden dzień w roku, który przynosi strasznie dużo pozytywnych emocji – mówi Artur Marlinga, komendant Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej.

Również Sztab 6011 Głuszyca zaprasza chętnych wolontariuszy do letniej zadymy w środku zimy.

– Rejestrację wolontariuszy kończymy 8 grudnia. Aby zostać kwestującym wolontariuszem, należy zapoznać się z regulaminem, wypełnić czytelnie ankietę dostępną na stronie www.ckmbp.gluszyca.pl i wraz ze zdjęciem swojej twarzy wysłać ją na maila instruktorzy@gluszyca.pl. Ankietę można odebrać lub dostarczyć w siedzibie sztabu: Centrum Kultury – Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy na I piętrze do pokoju instruktorów w dni powszednie od 9:00 – 16:00. Istnieje również możliwość bezpośredniej rejestracji online za pośrednictwem strony internetowej https://iwolontariusz.wosp.org.pl/ do czego serdecznie zachęcamy. Osoby niepełnoletnie musi zarejestrować rodzic lub opiekun prawny. Szczegółową instrukcję rejestracji znajdziecie na: https://www.wosp.org.pl/final/dla-wolontariuszy. Uwaga! Zdjęcie (format jpg, min. 800×600 pikseli) musi być z odsłoniętą twarzą (bez nakryć głowy, okularów itp.) podpisane imieniem i nazwiskiem. Nie przyjmujemy zdjęć wykadrowanych np. fotografii grupowych, wakacyjnych. Zdjęcie można również wysłać na maila podanego powyżej, co ułatwi nam pracę. Podczas 29 Finału WOŚP zebraliśmy 15 426,21 zł. Mamy ambicje na dużo więcej! – dodają przedstawiciele głuszyckiego sztabu WOŚP.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA