https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Licealiści zapraszają na spektakl

Licealiści zapraszają na spektakl

Teatr (od)Nowa – zaprasza na spektakl pt. „Jestem! Jeszcze…” w najbliższy wtorek (9 listopada 2021 r.), na godzinę 17:00 do auli I Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu.

 „26 kwietnia 1986 roku o godzinie pierwszej minut dwadzieścia trzy pięćdziesiąt osiem sekund seria wybuchów obróciła w ruinę reaktor i czwarty blok energetyczny elektrowni atomowej w położonym niedaleko granicy białoruskiej Czarnobylu. Awaria czarnobylska była najpotężniejszą z katastrof technologicznych XX wieku.” Po co komu taka elektrownia, jeśli nie odda ciepła na poduszce? Komu potrzebna taka fizyka, taka nauka, jeśli płaci się tak wysoką cenę? Człowiek wymyślił taką technikę , do której być może nie dorósł, nie dorównał jej. Kiedy kilkadziesiąt tysięcy lat temu człowiek wynalazł nóż, by móc go używać do krajania skóry padłych  zwierząt albo, żeby się ukryć przed zimnem, on go wbija w plecy drugiego człowieka? Po co człowiekowi człowiek?

Scenariusz i reżyseria – Sylwia Aftyka-Łoda, występują uczniowie I LO. Scenariusz na podstawie „Czarnobylskiej modlitwy” S. Aleksijewicz, muzyka – Anna Mansfeld. Krótki trailer: drive.google.com/file/d/1451xD44T8L8uvHxTf6czpvfFJcYUSpYL/view?usp=sharing

(BU)

REKLAMA