https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dyniowe warsztaty

Dyniowe warsztaty

W ostatnim tygodniu października w czarnoborskim centrum kultury królowały dynie. Dyniowe babeczki, kremowe zupy, artystyczne dyniowe stworki oraz radosna rodzinna atmosfera, a wszystko za sprawą warsztatów podsumowujących projekt „Sąsiedzkie śniadania na trawie”.

W ramach projektu, dofinansowanego z programu „Działaj Lokalnie 2021” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i ODL Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Granica”, od czerwca do października 2021 r. mieszkańcy Gminy Czarny Bór (zarówno dzieci, dorośli, jak i seniorzy) mogli korzystać z wielu różnorodnych działań.

– Były to: warsztaty ekologiczne, kulinarne, a także smakowite śniadania na trawie. Powodzeniem cieszyły się sąsiedzkie wycieczki w poszukiwaniu lokalnych produktów. Gospodarstwo ekologiczne i serowarnia „Wańczykówka”, plantacja borówek „Blueberry Krzeszów”, czy „Lawendowe Sudety” w Unisławiu Śląskim to tylko niektóre z odwiedzonych miejsc, w których udało się odnaleźć wyjątkowe, lokalne produkty i smaki. Projekt zakończył się równie smakowicie i ciekawie, bo rodzinnymi warsztatami dyniowymi. W dynię wdrążyli się duzi i mali dzięki czemu powstały wyjątkowe i niepowtarzalne stworki, które nie tylko ozdobią każdy dom, ale z powodzeniem posłużą za pudełeczko na rozmaite skarby. Podczas warsztatów powstała też kremowa, wyśmienita zupa dyniowa oraz równie wyborne dyniowe babeczki. Było rodzinnie, wesoło i pysznie o czym świadczą zadowolone miny zarówno uczestników, jak i gości, bo w warsztatach – oprócz mieszkańców gminy – udział wzięła Bożena Pełdiak – Prezes Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Granica” reprezentująca program „Działaj Lokalnie” oraz panie z zaprzyjaźnionego Koła Gospodyń Wiejskich „Bukowianki” z Bukówki – relacjonuje Katarzyna Bernaś, dyrektor Biblioteki + Centrum Kultury w Czarnym Borze.

(KB)

REKLAMA