https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Firma Capricorn S.A. dołączyła do międzynarodowej Grupy Uponor

Firma Capricorn S.A. dołączyła do międzynarodowej Grupy Uponor

Uponor Sp. z o.o., należąca do Uponor Building Solutions Europe, kupiła wszystkie udziały Capricorn S.A., rodzinnej firmy działającej na rynku od ponad 30 lat. Podpisana w sierpniu umowa została sfinalizowana z końcem października 2021 r. Dla producenta ze Świebodzic przejęcie to oznacza otwarcie nowego rozdziału w historii firmy.

Capricorn S.A. specjalizuje się w produkcji komponentów instalacji wodnych oraz grzewczych, a w swoich zakładach zatrudnia ponad 400 osób. Dołączenie do struktur międzynarodowej firmy otwiera przed producentem oraz dotychczasowym personelem nowe perspektywy rozwoju. Grupa Uponor to wiodący dostawca bezpiecznych systemów zaopatrzenia w wodę, energooszczędnych systemów ogrzewania i chłodzenia oraz rozwiązań infrastrukturalnych.

Uponor jest obecny w Polsce od ponad 25 lat, gdzie dynamicznie rozwija swoje struktury. Zlokalizowane są tu: działająca na rynku instalacji wewnętrznych Uponor Sp. z o.o., która należy do największej dywizji grupy – Uponor Building Solutions Europe, a także Uponor Infra Sp. z o.o., specjalizująca się w zewnętrznych instalacjach infrastrukturalnych. Ponadto w Warszawie i Kielcach rozwinięto działy odpowiedzialne za planowanie produkcji i sprzedaży oraz projektowanie, które stanowią wsparcie dla europejskich jednostek koncernu. W Polsce zlokalizowane są również magazyny w centrum logistycznym w Błoniu oraz w Kleszczowie, gdzie również umiejscowiony jest zakład produkcyjny. Z końcem października 2021 r. Capricorn S.A. dołączył do Grupy Uponor otwierając w ten sposób nowy rozdział w historii obu firm.

– Przejęcie jest początkiem wspólnej ekscytującej podróży, dlatego z radością witamy pracowników Capricorn w Grupie Uponor, liczymy na pełną zaufania współpracę oraz możliwość wzajemnej wymiany doświadczeń.Zakup udziałów w Capricorn S.A. to efekt realizowanej strategii wzrostu Grupy Uponor, mającej na celu umocnienie pozycji firmy. Oferty produktowe obu firm świetnie się uzupełniają, a dzięki zwiększonym możliwościom produkcyjnym Uponor będzie mógł sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu rynku na rozwiązania prefabrykowane – komentuje Jacek A. Dobrowolski, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu w Europie Wschodniej.

(TS)

REKLAMA

REKLAMA