https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

W sobotę koncert poświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej

Sobotni koncert rozpocznie się o godzinie szesnastej w klubie Montownia na terenie Starej Kopalni. Wałbrzyski Ośrodek Kultury wspólnie z młodymi wokalistami z Aglomeracji Wałbrzyskiej zaprasza na niezwykłe wydarzenie „Tribute to Agnieszka Osiecka”. Wstęp na koncert, na którym usłyszymy kilkanaście utworów z tekstami legendarnej autorki jest darmowy.

W tym roku przypada 85. rocznica urodzin Agnieszki Osieckiej. To właśnie jej twórczość zainspirowała młodych artystów do udziału w niezwykłym wydarzeniu.

– Agnieszka Osiecka wyjątkowa osobowość, pisarka, dziennikarka, poetka, z jej pióra wyszło prawie dwa tysiące tekstów piosenek – przypomina Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Koncert rozpocznie się w sobotę o godzinie szesnastej w klubie Montownia. Piosenki z tekstami Agnieszki Osieckiej zaśpiewają finaliści konkursu „Wałbrzych ma talent”. Na scenie pojawią się: Aleksandra Okupna, Julia Kamińska, Nikola Busz, Weronika Wolańska, Kinga Kusion, Damian Bylicki, Aleksandra Majak, Katarzyna Serdeczna, Milena Szymula, Sylwia Wójcik i Julia Kuc. Na scenie pojawi się także Wojciech Stefanowski, uczestnik programu The Voice of Poland. Nad całym projektem czuwa Jurand Wójcik, muzyk, także uczestnik programu The Voice of Poland.

– W sumie na scenie pojawi się dwanaście osób. Pojawią się także duety. Tego dnia usłyszymy piętnaście utworów z tekstami Agnieszki Osieckiej, wśród nich: „Niech żyje bal”, „Polska Madonna”, „Okularnicy” czy „Sing sing” – mówi Jurand Wójcik.

Utwór wybierali sami uczestnicy, który wezmą udział w sobotnim wydarzeniu, wśród nich będzie Weronika Wolańska.

– Wybrałam piosenkę „Nie jesteś sama” Seweryna Krajewskiego. Ta piosenka była dla mnie w jakiś sposób wyjątkowa, dlatego, że sam tekst opowiada o tym, żeby wierzyć w siebie i wierzyć w ludzi, a to z roku na rok jest coraz ważniejsze  – mówi młoda artystka.

To trzeci koncert z cyklu „Tribute to…”. W minionych latach artyści wykonywali utwory Zbigniewa Wodeckiego i Kory Jackowskiej.

(JR)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty