https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Ogrody Światła w zamku Książ i Palmiarni znów otwarte

Ogrody Światła w zamku Książ i Palmiarni znów otwarte

Magiczne Ogrody Świateł zawitały do Książa już po raz trzeci, a do Palmiarni drugi raz. Od 29 października 2021 r. do 28 lutego przyszłego roku, Dziedziniec Honorowy, francuskie ogrody tarasowe, a po raz pierwszy także taras północne oraz Ganek Muszkieterów na Zamku Dolnym zamienią się w codzienny, zachwycający spektakl wielokolorowych iluminacji. W tym roku Książ oferuje dwa razy dłuższą trasę oraz dwa razy więcej atrakcji.

– Ogrody Świateł, które uruchomiono w zamku Książ po raz pierwszy jesienią 2019 r., okazały się turystycznym hitem i przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. W ubiegłym roku inicjatywy nie zastopowała nawet globalna pandemia, a atrakcyjna oferta świetlnego spektaklu dla całych rodzin, gdy inne atrakcje pozostawały nieczynne, tylko zyskała na popularności. Od tego weekendu bogato oświetlone rośliny i liczne świetlne instalacje po raz kolejny zamieniły Książ i Palmiarnię w czarodziejską krainę. Książęcy bal, królewskie pawie, a także fontanny światła to iluminacje, które można podziwiać na tarasach od strony południowej i zachodniej. Na turystów czeka też wyjątkowa niespodzianka. W stosunku do lat minionych przestrzenie ogrodowe dedykowane świetlnym atrakcjom zostały zwiększone o 150 procent. Uruchomiono dodatkowo tarasy północne, gdzie spektakl arystokratycznej rezydencji przemienia się w „Średniowieczny Książ”. Czekają tam rycerze, tarcze, pochodnie, zjawy oraz nowa animacja – turniej rycerski.

Rodziny z dziećmi ucieszą się zapewne ze zwiększenia powierzchni Ogrodów Światła w Palmiarni. To tu powstał kolorowy świat egzotycznych zwierząt (oczywiście świetlnych!) – nie zabrakło żółwi, barwnych rybek, papug, małp, ale także flamingów, wieloryba, krokodyla i 4-metrowej żyrafy. Wydarzenie obejmuje zarówno ogrody, jak i wnętrza palmiarni, które zyskały dodatkowe dekoracje.

Wszystkie iluminacje w Ogrodach Światła zamku Książ i Palmiarni są ofertą sezonową. Zostały wykonane indywidualnie pod specyfikę obiektów i z uszanowaniem ich historycznego charakteru i zabytkowej architektury – mówi Mateusz Mykytyszyn ze spółki Zamek Książ.

Ogrody Światła w Zamku Książ i Palmiarni. Godziny otwarcia i bilety.

Bilety wstępu:

2w1 1: Ogrody Zamek i Palmiarnia bilet normalny – 59 zł

2w1 1: Ogrody Zamek i Palmiarnia bilet ulgowy- 49 zł

Ogrody Zamek bilet normalny – 39 zł

Ogrody Zamek bilet ulgowy – 33 zł

Ogrody Palmiarnia bilet normalny – 25 zł

Ogrody Palmiarnia bilet ulgowy – 20 zł

Dzieci do lat 4 – wstęp bezpłatny

Godziny otwarcia:

niedziela – czwartek od 16:30 do 20:00 – bilety można zakupić w pawilonie kasowym do 19:15 lub poprzez system online 

piątek – sobota od 16:30 do 21:00 – bilety można zakupić w pawilonie kasowym do 20:15 lub poprzez system online

Przydatne informacje:

1. Bilet łączony: jeden obiekt należy zwiedzić w dniu, na który bilet został zakupiony, a drugi obiekt można zwiedzić w terminie do 28 lutego 2022r.

2. Bilety ulgowe przysługują dzieciom od lat 4, uczniom szkół do lat 19 oraz studentom do 24 roku życia; opiekunom grup szkolnych, przedszkolnych, grup dzieci i młodzieży (1 opiekun grupy 10-cio osobowej wchodzi bezpłatnie); osobom niepełnosprawnym oraz ich opiekunom; emerytom, rencistom i osobom powyżej 65 roku życia. Zakup biletu ulgowego jest uzależniony od uprzedniego okazania ważnego dokumentu uprawniającego do ulgi. Piloci lub przewodnicy grupy zorganizowanej oraz dzieci do lat 4 mają wstęp wolny (nie dotyczy to grup zorganizowanych złożonych z dzieci oraz usług specjalnych np. Zamek po drugiej stronie lustra, Baśniowy Książ, Nocne zwiedzanie).

3. Zachęcamy do zakupu biletów online na bilety.ksiaz.walbrzych.pl. Bilety można okazać w wersji papierowej lub na ekranie urządzenia elektronicznego.

(MM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty