https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Walimskie Biegi Górskie

Walimskie Biegi Górskie

16 października 2021 r. po raz szósty odbyła się największa impreza biegowa w Gminie Walim – Walimskie Biegi Górskie organizowane przez Stowarzyszenie Walim na Żądanie. Na starcie zawodów stanęło około 150 uczestników z Polski i Czech, na których czekały dwie trasy: półmaraton o długości 22 km oraz maraton o długości 51 km.

– Trasa zawodów poprowadzona była w masywie Wielkiej Sowy. Były to bardzo trudne zmagania, na typowo górskiej trasie. Mordercze podbiegi i niebezpieczne kamieniste zbiegi, dodatkowo utrudnione ogromną ilości wody, błota i śliskich kamieni, nie ułatwiały zadania zawodnikom. Jednak trud pokonania trasy rekompensowała świetna atmosfera wśród uczestników i organizacja zawodów, o czym świadczą pozytywne opinie uczestników imprezy – podkreśla Aleksander Sobieraj ze Stowarzyszenia Walim na Żądanie.

Pierwszy na mecie dystansu 51 km zameldował się zawodnik z Czech – Ondrej Penc Mezimesti, który uzyskał czas 4:34:42, natomiast walimski półmaraton wygrał Przemysław Marciniak z Prudnika, uzyskując czas 01:37:14. Czasy i lokaty pozostałych uczestników można znaleźć na stronie https://www.zmierzymyczas.pl/wyniki.html.

– Warto wspomnieć, że w zawodach udział wziął również mieszkaniec Gminy Walim Szymon Juchniewicz. Gratulujemy ukończenia tak trudnego biegu. W trakcie zawodów można było też wesprzeć zbiórkę środków na leczenie maleńkiego Huberta – mieszkańca Gminy Walim. W imieniu organizatorów imprezy: Stowarzyszenia Walim na Żądanie oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu, której wsparcia udzieliło również Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu oraz Gmina Walim, w ramach otwartego konkursu ofert dla Organizacji Pożytku Publicznego na 2021 r., a także wielu sponsorów i wolontariuszy, którym bardzo gorąco dziękuję – podkreśla Aleksander Sobieraj.

(AM)

REKLAMA

REKLAMA