https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Inwestycją Nowe Podzamcze PCG debiutuje w Wałbrzychu

Inwestycją Nowe Podzamcze PCG debiutuje w Wałbrzychu

PCG rozpoczyna sprzedaż mieszkań w Wałbrzychu. W inwestycji Nowe Podzamcze wybuduje 114 mieszkań z widokiem na Książański Park Krajobrazowy. Będzie to pierwsze tak nowoczesne osiedle w Wałbrzychu.

Nowe Podzamcze powstanie przy Alei Podwale na Podzamczu, dzielnicy z pełną infrastrukturą handlowo-usługową niezbędną do życia. Deweloper w jednym budynku zaplanował 114 mieszkań o funkcjonalnych układach i metrażach od 35 do 77 m2. Wszystkie z balkonami lub tarasami o powierzchni nawet do 40 m2 oraz z wysokimi oknami doświetlającymi pomieszczenia. Nieprzeciętna będzie wysokość pomieszczeń, bowiem 280 cm na parterze i 265 cm na pozostałych kondygnacjach. Deweloper zadbał też o funkcjonalność mieszkań. Jednym z zastosowanych rozwiązań jest przemyślany układ i metraż łazienek – wszystkie będą miały powierzchnię minimum 4 m2 tak, by w każdej bez problemu można było wstawić wannę. W ofercie pojawią się mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe.

Inwestycja powstanie przy Alei Podwale na Podzamczu. To miejsce o miejsce cenione przez wałbrzyszan. Wszystkie usługi mają tu na wyciągnięcie ręki. W czasie poniżej 10 minut dotrą do placówek edukacyjnych i opiekuńczych, przychodni i sklepów. Do Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej mieszkańców dzieli 7 minut autem lub 15 minut rowerem. Osiedle wyróżnia się dużą ilością zieleni i ścieżek rowerowych.

– Jako PCG dbamy o komfort mieszkańców i stawiamy na zdrowy styl życia. Pod inwestycje wybieramy lokalizacje otoczone zielenią, dające przestrzeń do rekreacji na otwartym powietrzu. Podzamcze położone jest w północno-zachodniej części Wałbrzycha, na brzegu Książańskiego Parku Krajobrazowego, nieopodal zamku Książ. Dla przyszłych mieszkańców osiedla Nowe Podzamcze oznacza to łatwy dostęp do zielonych terenów spacerowych i rekreacyjnych. Spacer, rower, jogging – tu wszystko przychodzi z łatwością – mówi Piotr Baran, Prezes PCG.

Deweloper tuż przy inwestycji zaplanował strefę rekreacyjną, a w budynku powstanie aż 15 rowerowni (po jednej na piętrze w każdej z dwóch klatek), stacja naprawcza i stojaki na rowery. W jednej z klatek mieszkańcy będą mogli korzystać także z komórek lokatorskich. Do lokali deweloper oferuje łącznie 116 miejsc postojowych zlokalizowanych w hali garażowej na parterze oraz na naziemnym parkingu.

PCG oferuje najlepszy standard w Wałbrzychu, a wygodę i bezpieczeństwo stawia na pierwszym miejscu. Osiedle Nowe Podzamcze będzie monitorowane, a mieszkania wyposażone zostaną w wideodomofony oraz drzwi o podwyższonej odporności na włamanie. Wszystkie lokale oddane zostaną w systemie smart ready. Oznacza to, że z poziomu aplikacji na telefonie mieszkańcy będą mieli dostęp do sterowania roletami w mieszkaniach na parterze, regulowania ogrzewania, czy czujnikiem dymu. Deweloper zapewnia w standardzie gotowość do natychmiastowego wdrożenia pakietu smart – klienci sami zdecydują co i w jakim zakresie chcą wdrożyć.

Za projekt inwestycji odpowiadają Patryk Galiński i Mateusz Tyszkowski z Tyszkowski Galiński Architekci, którzy zadbali o to, by budynek wyróżniał się estetycznym i ponadczasowym designem. Była budynku została przełamana w celu dodatkowego powiększenia powierzchni nasłonecznienia elewacji, a poziome pasy i pionowe lamele nadadzą budynkowi lekkości i nowoczesnego charakteru.

Budowa inwestycji rozpocznie się w III kwartale 2021 r., zaś zakończenie planowane jest na III kwartał 2023 roku.

– Jako PCG od ponad 30 lat wyznaczamy standardy na dolnośląskim rynku deweloperskim. Ambitnie wkraczamy na kolejne rynki, wnosząc do inwestycji mieszkaniowych nową jakość. W ciągu ostatnich lat poszerzyliśmy nasze portfolio nieruchomości. Do inwestycji we Wrocławiu i Legnicy dołączyły nowe projekty w Szczecinie, Jaworze, Wałbrzychu i Zielonej Górze. Tworzymy nową jakość rynku mieszkaniowego w Polsce, skupiając się na synergicznym rozwoju spółki. Współpracujemy z wiodącymi pracowniami projektowymi i studiami wykończenia wnętrz oraz z Trasko – jedną z największych firm budowlanych. Należymy do Polskiego Związku Firm Deweloperskich – dodaje prezes spółki.

Więcej na: www.pcg.pl.

(TS)

REKLAMA