https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Pobiegną z flagą na Trójgarb

Pobiegną z flagą na Trójgarb

Biegacze odliczają dni do startu IV Półmaratonu Górskiego „Z flagą na Trójgarbie”. – Tegoroczna edycja ze względu na panujące w maju obostrzenia sanitarne odbędzie się jesienią. Wierzymy, że fauna górskich terenów zachwyci tysiącem barw, a rześka pogoda nie odstraszy biegowych „wyjadaczy” – podkreślają organizatorzy.

Półmaraton „Z flagą na Trójgarbie” i „Górska Dycha” to cykliczna impreza biegowa, organizowana na przemian przez dwie partnerskie gminy: Czarny Bór i Stare Bogaczowice, wykorzystując potencjał przyrodniczo-turystyczno-sportowy drzemiący w Górze Trójgarb, która łączy nierozerwalnie te tereny.

– W tym roku odbędzie się już po raz szósty. Zaplanowany termin to sobota – 23 października 2021 roku. Półmaraton z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, o czym świadczy chociażby liczba zawodników, która w ubiegłym roku przekroczyła 200. Rywalizacja odbywa się w kilku kategoriach wiekowych, z podziałem na kobiety i mężczyzn, na dystansach ok. 10 i 21 km. Trasa imprezy będzie tym atrakcyjniejsza, że nie tylko przebiega przez masyw Trójgarbu, ale u podnóża powstałej w 2018 r. wieży widokowej, która od momentu otwarcia podbiła serca turystów z całej Polski. Już w sobotę – 23 października miłośnicy biegów górskich, początkujący amatorzy sportowej aktywności i wreszcie profesjonalni zawodnicy, dla których bieganie to podstawa egzystencji pojawią się na starcie w Witkowie. Miło nam poinformować, że patronat honorowy nad naszą imprezą objął Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Nad unikatowymi medalami dla zawodników pracuje mieszkanka naszej gminy. O nawodnienie podczas zawodów zadba Staropolanka. Biblioteka+ Centrum Kultury w Czarnym Borze – współorganizator imprezy otrzymała dofinansowanie na organizację imprezy sportowej z Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park. Serdecznie dziękujemy za otrzymane wsparcie! Ale Gmina Czarny Bór i Biblioteka+ Centrum Kultury w Czarnym Borze nie zwalniają tempa przy organizacji zawodów. Cały czas dbamy o to, aby Półmaraton „Z flagą na Trójgarbie” i „Górska Dycha” dostarczyły zawodnikom i kibicom niezapominanych sportowych emocji. Podejmujemy rozmowy z lokalnymi podmiotami i firmami, które mogłyby wesprzeć organizacyjnie imprezę. Tak, by wybrzmiał jej nie tylko sportowy charakter, ale także aby promować regionalność i unikatowość terenu, na jakim te zawody są organizowane.Jeszcze możesz się zapisać pod linkiem: https://zapisy.ultimasport.pl/710 – podkreślają organizatorzy.

(JJ)

REKLAMA