https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Aktywnie w Jedlinie-Zdroju

Aktywnie w Jedlinie-Zdroju

Rowerzyści między innymi z Wrocławia, Wałbrzycha, Głuszycy czy Walimia sprawdzili uruchomioną w tym roku trasę J1 w Jedlinie-Zdroju. – Bardzo nas cieszy, że Piknik „Bike(owa) Jedlina” na trasie Rowerowej 500 przyciągnął nie tylko naszych mieszkańców. Co bardzo cieszy, razem z nami bawiły się całe rodziny – mówi burmistrz Leszek Orpel.

Piknik rowerowy „Bike(owa) Jedlina” zorganizowany został w sobotę, 2 października przy hotelu Jedlinka, obok wjazdu na single tracki.

– Tędy biegnie malownicza trasa J1, wyznaczona w ramach Rowerowej 500, czyli przedsięwzięcia Jedliny-Zdroju, Głuszycy i Walimia. Przypomnę, że w tym roku wyznaczyliśmy około 500 kilometrów tras rowerowych o różnym stopniu trudności, aby wspierać turystykę rodzinną w naszym regionie. Na trasie J1 zobaczymy między innymi zabytkowe obiekty kolejowe i pałac Jedlinka, będziemy mogli skorzystać z atrakcji Kompleksu Active Jedlina oraz Parku Aktywności Czarodziejska Góra. Do dyspozycji naszych gości są również wypożyczalnie sprzętu, Miejsca Obsługi Rowerzystów i bezpłatne parkingi. Dla bardziej wymagających turystów wyznaczyliśmy około dziesięciu kilometrów tras single track – podkreśla Leszek Orpel.

Piknik obfitował w wiele atrakcji. Młodsi uczestnicy zdawali na kartę rowerową, zmierzyli się w zawodach up hill, czyli wjeździe pod górę na czas, uczyli się też trików na jednośladzie. Chętni, bez względu na wiek, mogli wziąć udział w kontrolnym przejeździe trasą J1. Nagrody rozlosowano wśród wszystkich startujących.

 – Warto było bawić się z nami, bo do naszych uczestników powędrowały vouchery do Browaru Jedlinka, bony podarunkowe do sklepu z odzieżą dziecięcą, bilety na atrakcje Czarodziejskiej Góry, a nawet bidony z surowców wtórnych – zachwala Wiesław Zalas, dyrektor Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju, główny organizator pikniku.

Browar Jedlinka nakarmił też wszystkich, którzy brali udział w pikniku, a serwowano ciepły chleb i kiełbaski z rożna.

– Duże zainteresowanie wydarzeniem dopinguje nas do organizacji kolejnych pikników, podczas których będziemy prezentowali następne trasy Rowerowej 500. Jeśli tylko pogoda pozwoli, to jeszcze w tym roku zorganizujemy dwie takie imprezy, tym bardziej, że planujemy uruchomienie kolejnych single tracków w Jedlinie-Zdroju – dodaje burmistrz miasta.

(MS)

REKLAMA