Zadecydowała trzecia kwarta

Koszykarze Górnika Wałbrzych odnieśli piesze zwycięstwo rozgrywkach I ligi. Podopieczni trenera Łukasza Grudniewskiego na własnym parkiecie pokonali Kotwicę Kołobrzeg 88:77. Kolejny mecz wałbrzyszanie rozegrają 8 października o godz. 19.00 w Krakowie z AZS AGH.

Kotwica, w której gra aż czterech zawodników, którzy w poprzednim sezonie wywalczyli 1 miejsce w I lidze i awans do ekstraklasy z Czrnymi Słupsk (wychowanek Górnika Damian Pieloch, Mikołaj Kurpisz, Piotr Śmigielski oraz Szymon Długosz), choć rozpoczęła mecz od 0:6, to szybko wyrównała i wygrała dwie pierwsze kwarty. Jeszcze w 27 min. spotkania kołobrzeżanie prowadzili 44:40, ale wtedy sygnał do szturmu dał trafieniem za 3 pkt. Krzysztof Jakóbczyk. W niespełna 3 min. gospodarze zdobyli aż 18 punktów i w 30 min. zawodów wygrywali już 58:45! W IV kwarcie biało – niebiescy powiększyli dystans do 21 pkt. (34 min. 73:52) i choć po serii trafień Kurpisza goście zbliżyli się na 8 pkt., to w ostatnich 2 min. Górnik nie pozwolił już na więcej i wygrał 88:77.

Górnik Wałbrzych – Kotwica Kołobrzeg 88:77 (19:21, 8:10, 33:19, 28:27)

Górnik: Malesa 19, Dymała 16, Jakóbczyk 15, Kruszczyński 14, Pabian 11, Durski 6, Ratajczak 5, Pawlak 2, Jeziorowski 0, Zywert 0.

Kotwica: Kurpisz 17, Nelson 15, Pieloch 15, Śmigielski 14, Jakubiak 7, Wieczorek 6, Długosz 3, Itrich 0, Wyszkowski 0.