https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

X Festiwal Nordic Walking Ziemi Wałbrzyskiej oraz II Rajd Rowerowy dla Hospicjum

X Festiwal Nordic Walking Ziemi Wałbrzyskiej oraz II Rajd Rowerowy dla Hospicjum

Burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński, Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Wałbrzychu oraz Starosta Powiatu Wałbrzyskiego Krzysztof Kwiatkowski zapraszają do udziału w X Festiwalu Nordic Walking Ziemi Wałbrzyskiej oraz w II Rajdzie Rowerowym dla Hospicjum. Oba wydarzenia odbędą się 12 września 2021 r.

– Miłośników nordic walking zapraszamy na X Festiwal Nordic Walking Ziemi Wałbrzyskiej. Spotykamy się o godzinie 9.00 przy pensjonacie Leśne Źródło w Sokołowsku. Do przejścia będą trasy o długości 5 i 10 km. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Z kolei amatorów jazdy na rowerach zachęcamy do udziału w II Rajdzie Rowerowym dla Hospicjum. Rowerzyści będą mieli do pokonania 60 km po terenach Ziemi Wałbrzyskiej. Start o godz. 8:30 przed Hospicjum w Wałbrzychu. Dochód z rajdu zostanie przekazany na funkcjonowanie wałbrzyskiego hospicjum, a zapisy na rajd rowerowy prowadzone są na stronie https://tiny.pl/9trz8 i w dniu rajdu. Wszyscy uczestnicy spotkają się na mecie przy pensjonacie Leśne Źródło w Sokołowsku, gdzie przygotowaliśmy liczne darmowe atrakcje: dmuchańce dla dzieci, muzykę, grill z kiełbaskami i strażacką grochówkę. Dołączyła do nas także Grupa Ognia Impuls, która poprowadzi warsztaty z wykorzystaniem kolorowych wstęg, wachlarzy oraz skrzydeł isis, a na koniec wykona nieogniowy pokaz – wyliczają organizatorzy imprezy.

II Rajd Rowerowy dla Hospicjum ma charakter charytatywny i happeningowy. Promuje otwarcie na potrzeby innych ludzi, potrzebę niesienia pomocy bliźniemu. Celem rajdu jest także zwrócenie uwagi na los chorych z hospicjum w Wałbrzychu i ich rodzin, rozwój świadomości społecznej. To również popularyzacja kolarstwa jako formy rekreacji ruchowej, upowszechnienie zdrowego trybu życia i aktywnego spędzania wolnego czasu oraz zachęcenie do uprawiania sportu. Impreza skierowana jest do osób pełnoletnich które 12.09.2021 r. mają ukończone 18 lat. Organizatorzy dopuszczają również start osób niepełnoletnich, które 12.09. 2021 r. mają ukończone 16 lat tylko za wiedzą i pisemną zgodą obojga rodziców lub opiekunów prawnych. Dzieci poniżej 16 roku życia, poza pisemną zgodą rodziców mogą wziąć udział w rajdzie wyłącznie pod opieką rodzica, bądź opiekuna prawnego, który przez cały czas trwania rajdu będzie jechał obok dziecka na rowerze. W rajdzie udział może wziąć 300 uczestników. Osobami kontaktowymi w sprawie rajdu są: Mariusz Wereszczyński (tel. 693 356 804) i Joanna Tąporowska (tel. 694 250 423). Biuro rajdu będzie czynne 11.09.2021 r. w godzinach 9.00 – 14.00 i w dniu zawodów w godz. 7.00 -9.00 w siedzibie Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej przy ul. Krasińskiego 8 w Wałbrzychu.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA