https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Enitra sp. z o.o. świętowała 25-lecie powstania

Enitra sp. z o.o. świętowała 25-lecie powstania

Największy polski dostawca pasów napędowych i taśm transportujących, czyli wałbrzyska spółka Enitra, 3 września 2021 r. obchodził jubileusz 25-lecia. Tadeusz Ratajczyk – założyciel, właściciel i prezes zarządu spółki – na urodzinową imprezę zaprosił obecnych i emerytowanych pracowników, a gościem honorowym był prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej.

Dla załogi Enitry był to zwykły, a zarazem… niezwykły dzień. Zwykły, bo do godziny 13.00 wszyscy wykonywali swoje codzienne obowiązki. A niezwykły, bo wczesnym popołudniem, w najnowszej, a jednocześnie największej hali produkcyjnej, zorganizowane zostało urodzinowe przyjęcie. Wybór miejsca nie był przypadkowy.

– Planowałem zorganizowanie tego spotkania na placu przed siedzibą spółki, ale hałas dobiegający z ruchliwej ulicy 1 Maja wykluczył tę lokalizację. Za to nasza najnowsza hala produkcyjna (zbudowana wzdłuż ulicy Skarżyskiej – dop. red.), która ma powierzchnię boiska sportowego, okazała się idealna. Po rozsunięciu maszyn mogliśmy tak rozstawić krzesła, by zachować bezpieczny dystans pomiędzy uczestnikami, poza tym było wystarczająco dużo miejsca, by swobodnie mógł grać zespół muzyczny – wyjaśnia prezes Enitra sp. z o.o. Tadeusz Ratajczyk.

Damska część załogi na tę okoliczność ubrała specjalnie przygotowane koszulki polo w kolorze żółtym, a męska – z członkami zarządu spółki i… prezydentem Wałbrzycha na czele – w kolorze zielonym. Nieformalny był także przebieg uroczystości, bo choć nie zabrakło przemówień prezesa Tadeusza Ratajczyka, prezydenta Romana Szełemeja oraz członków zarządu spółki, to głos zabrali również pracownicy poszczególnych działów firmy Enitra, którzy w żartobliwy sposób, także wierszem, opowiadali o swojej codzienności w zakładzie i o przyjaznej, wręcz rodzinnej atmosferze. A przedstawicielka emerytowanej części załogi podkreśliła także dbałość spółki o swoich były pracowników. Zaprezentowany został krótki filmik, który podsumował 25 lat działalności spółki Enitra, a kolejne wystąpienia i prezentacje przerywane były standardami muzyki filmowej i klasycznej w wykonaniu muzyków z Futyma Quintet.

– To dla nas wielki zaszczyt towarzyszyć Państwu w tym jubileuszu. Tym większy, że graliśmy także na uroczystości z okazji powstania Enitry. Wszystkim osobom związanym z tą firmą życzymy zdrowia i sukcesów – powiedział w imieniu zespołu Cezary Futyma, założyciel Futyma Quintet.

Kolejnym punktem obchodów było odsłonięcie jubileuszowego pomnika, który ufundował Tadeusz Ratajczyk. Obelisk, składający się z granitowej podstawy oraz metalowej tablicy, wykonanej – według projektu fundatora – przez jednego z pracowników Enitry, stanął przed pierwszym budynkiem, zbudowanym w 1997 r. u zbiegu ulic 1 Maja i Skarżyskiej w wałbrzyskiej dzielnicy Sobięcin. Potem wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, którego główną atrakcją był wyśmienity urodzinowy tort. Na zakończenie pracownicy z największym stażem zostali nagrodzeni ręcznie malowanymi obrazami, a cała załoga Enitry została obdarowana koszami prezentowymi.

(TP)

REKLAMA

REKLAMA