https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Kolejne zmiany ruchu przy rondzie w Szczawnie-Zdroju

Kolejne zmiany ruchu przy rondzie w Szczawnie-Zdroju

– Od 18 sierpnia wprowadzamy trzeci etap prac związanych z układaniem nawierzchni. Zmiany będą wprowadzane stopniowo, stąd nie wszystkie pokazane na mapce poglądowej odcinki zostaną zamknięte jednocześnie – wyjaśnia kierownictwo budowy obwodnicy Wałbrzycha.

 – Podobnie jak dzisiaj dojazd z obwodnicy Szczawna – Zdroju w kierunku Piaskowej Góry oraz Podzamcza odbywał się będzie przez teren parkingu przy markecie Tesco, dalej pod nową estakadą i wzdłuż ul. Topolowej. Dojazd z Podzamcza na Piaskową Górę poprowadzony zostanie wzdłuż ul. Łączyńskiego, pod nową estakadą oraz wzdłuż ul. Topolowej. Dojazd z ul. Długiej w kierunku Podzamcza odbywał się będzie jednym pasem ul. Długiej, następnie poprzez rondo i wzdłuż ul. Łączyńskiego również jednym pasem. Dojazd z ul. Długiej w kierunku obwodnicy Szczawna Zdroju poprowadzony będzie przez rondo. Utrudnienia potrwają 1-2 dni. Następnie zostanie wprowadzony ostatni IV etap, o którym wkrótce – wyjaśniają przedstawiciele firmy Budimex, która buduję wałbrzyską obwodnicę.

Z kolei Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu informuje o zmianach w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej, które będą obowiązywały od 18 sierpnia 2021 r. na czas prowadzenia prac przez Budimex:

Linia 18 – podobnie jak dzisiaj dojazd z obwodnicy Szczawna-Zdroju w kierunku Podzamcza odbywał się będzie przez teren parkingu przy markecie TESCO, dalej obok salonu samochodowego, pod nową estakadą i wzdłuż ul. Topolowej. Następnie przejazd będzie kontowany przez rondo Niepodległości, na wprost w kierunku Podzamcza. Przejazd autobusem linii 18 z Podzamcza w kierunku Szczawna – Zdroju odbywał się będzie tak, jak do tej pory, czyli ul. Szczawieńską.

Linia A, C, 8 i 9 – dojazd z Podzamcza na Piaskową Górę poprowadzony zostanie wzdłuż ul. Łączyńskiego, pod nową estakadą oraz wzdłuż ul. Topolowej – do przystanku Długa – Makuszyńskiego.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA