https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Mistrzostwa Polski w Boguszowie – Gorcach

Mistrzostwa Polski w Boguszowie – Gorcach

Piękny finał trzeciego dnia zwieńczył trzydniowe Mistrzostwa Polski MTB XC 2021, które rozgrywane były na trasach kolarstwa górskiego w Boguszowie – Gorcach.

Trzydniowe zawody na wymagających trasach w okolicach stadionu przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie – Gorcach rozpoczęła rywalizacja sztafet mieszanych w kategoriach młodzików i juniorów młodszych. W sobotę w mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim rywalizowali: amatorzy, mastersi, młodzicy, żacy, uczestnicy zmagań CykloSport wśród kobiet i mężczyzn oraz rozgrywane były konkursy dla dzieci. A w niedzielę na starcie stanęli w kategoriach: juniorzy młodsi, juniorzy oraz elita kobiety i mężczyźni.

W rywalizacji juniorów mistrzostwo Polski wywalczył Filip Brzóska z KKW Nexelo Wałbrzych, w rywalizacji kobiet 20 tytuł mistrzowski zdobyła dwukrotna wicemistrzyni olimpijska Maja Włoszczowska, a w wyścigu elity mężczyzn tytuł mistrzowski wywalczył Bartlomiej Wawak, a tytuł II wicemistrza zdobył pochodzący z Boguszowa – Gorc Filip Helta. Puchary odebrały też województwa i kluby w osobnej klasyfikacji.

– Gratulacje kieruję nie tylko do wszystkich mistrzów i wicemistrzów kraju, ale także do wszystkich uczestników tych wspaniałych zawodów. W imieniu Gminy Boguszów-Gorce dziękuję Polskiemu Związkowi Kolarskiemu i Dolnośląskiemu Związkowi Kolarskiemu za zaufanie i powierzenie OSiR Boguszów-Gorce oraz KKW Nexelo Wałbrzych organizacji tych mistrzostw. Po wielu latach mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim wróciły w góry… i już ich nie oddamy! – powiedziała na zakończenie zawodów Sylwia Dąbrowska, burmistrz Boguszowa – Gorc.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA