https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Uważaj gdzie parkujesz

Uważaj gdzie parkujesz

Od pewnego czasu policjanci ruchu drogowego częściej odwiedzają Zagórze Śląskie. Wszystko przez kierujących, którzy w okresie letnim nieprawidłowo parkują swoje samochody, w ten sposób często utrudniając ruch dookoła jeziora Bystrzyckiego. Podobnie jest w Szczawnie – Zdroju.

Zagórze Śląskie jest miejscem atrakcyjnym pod względem turystycznym, dlatego od wielu lat w okresie letnim obserwujemy tam wzmożony ruch pojazdów. To niestety często wiąże się z dużymi utrudnieniami na drodze wokół jeziora w tej miejscowości, dlatego policjanci stale nadzorują ten rejon powiatu wałbrzyskiego.

– Największym problemem jest jednak parkowanie samochodów dookoła akwenu. Niestety duża ilość osób nie stosuje się do ustawionych znaków zakazu parkowania. Często pojazdy pozostawiane są po obu stronach drogi. W takich sytuacjach każdy, kto pozostawi swój pojazd w miejscu niedozwolonym, musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Szczególnie w sytuacji, kiedy parkując swój samochód w sposób niewłaściwy, kierujący stworzy zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym lub będzie utrudniał ruch. Wtedy to źle zaparkowany samochód na lawecie może trafić nawet na parking strzeżony na koszt kierującego – przestrzega podkomisarz Marcin Świeży, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu.

Mandat za nieprawidłowe parkowanie to 100 złotych i 1 punkt karny. Jeżeli policjant zdecyduje się sporządzić dokumentację do wniosku o ukaranie, w sądzie grzywna może wynieść nawet do 5 tysięcy złotych.

– To samo jednak tyczy się zachowania kierujących w innych miejscowościach powiatu wałbrzyskiego, takich jak Szczawno-Zdrój. Tam również w weekendy turyści często parkują samochody gdzie się tylko da, w ten sposób tamując ruch i niekiedy utrudniając dojazd służbom ratowniczym do miejsca zdarzenia. Dlatego też przy tej okazji apelujemy do mieszkańców oraz turystów o postój pojazdami tylko w miejscach do tego dozwolonych – dodaje Marcin Świeży.

(RED)

REKLAMA

Click Here