https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Aktywnie w Jedlinie-Zdroju

Aktywnie w Jedlinie-Zdroju

– W Jedlinie-Zdroju promujemy aktywność fizyczną, ale nie zapominamy o sferze duchowej. Dlatego po raz kolejny zapraszamy na cykl wydarzeń kulturalnych, które będą trwały ponad trzy tygodnie – zachęca burmistrz Leszek Orpel. „Strefa Sztuki” w Jedlinie-Zdroju rozpoczęła się występem jazzowej grupy „Franciszek Pospieszalski Special Trio”.

Kameralny koncert odbył się w bistro „zWolna” na terenie Parku Aktywności „Czarodziejska Góra”. Dzień później w Jedlinie-Zdroju rozległy się ostrzejsze, rockowe brzmienia. Koncert charytatywny „Gramy dla Anity” niestety został przerwany przez obfite opady deszczu, jednak jak zapowiedzieli organizatorzy, zostanie wznowiony w środę 21 lipca.

Muzyczne akcenty, to wstęp do przeróżnych wydarzeń jedlińskiej „Strefy Sztuki”. Oprócz koncertów przygotowano warsztaty, wykłady, przedstawienia i wystawy.

Pierwszy tydzień to między innymi warsztaty tworzenia biżuterii oraz warsztaty ceramiczne, a także plener malarski i wykład Adama Lizakowskiego. Poeta, prozaik, tłumacz literatury i fotograf w latach 1982–2016 przebywał w Stanach Zjednoczonych gdzie studiował na Columbia College i Uniwersytecie Northwestern. Na emigracji dzięki osobistej rekomendacji Czesława Miłosza publikował na łamach krakowskiego „Tygodnika Powszechnego” oraz paryskiej „Kultury”. Jego twórczość była tłumaczona na języki: angielski, rosyjski, niemiecki, francuski, litewski, hebrajski, chiński, ukraiński, hiszpański i białoruski. Organizatorzy przewidzieli kilka wykładów Adama Lizakowskiego oraz warsztaty literackie w ramach „Strefy Sztuki”.

Kolejne tygodnie to znów moc wydarzeń, między innymi konkurs dla młodych zespołów i możliwość wystąpienia przed szerszą publicznością na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego „Active Jedlina”. Ponadto spotkania z kulturą hinduską i japońską, kolejne koncerty i przedstawienia teatralne oraz kino plenerowe. „Strefa Sztuki” zakończy się dopiero 8 sierpnia występem grupy „Ascetic”. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Organizatorem „Strefy Sztuki” w Jedlinie-Zdroju jest Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju oraz gmina Jedlina-Zdrój, a współorganizatorami Miejska Biblioteka Publiczna w Jedlinie-Zdroju, Park Aktywności „Czarodziejska Góra”, bistro „zWolna” oraz Zespół Pałacowo-Hotelowy „Jedlinka”.

Szczegóły można znaleźć na stronie www.ckjedlina.pl.

(MS)

N zdjęciu: „Strefę Sztuki” w Jedlinie-Zdroju rozpoczął jazzowy koncert grupy „Franciszek Pospieszalski Special Trio”.

REKLAMA

REKLAMA