https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Międzynarodowy sukces maturzystów z I LO

Międzynarodowy sukces maturzystów z I LO

Absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu w tym roku zdali międzynarodową maturę z wynikiem powyżej średniej światowej.

– Jest mi niezmiernie miło poinformować, że wszyscy Absolwenci Programu IB DP w I Liceum Ogólnokształcącym w Wałbrzychu zdali i otrzymują Dyplom Bilingwalny Matury Międzynarodowej, punktowany bardzo wysoko na uczelniach polskich i zagranicznych – mówi Beata Urbaniak, wicedyrektor I LO i koordynator matury międzynarodowej w tej szkole. – Dwa najwyższe wyniki 42-punktowe uzyskały: Joanna Sulanowska i Elżbieta Majchrzak. Do tego trzeba dodać, że nasz średni wynik to blisko 35 punktów i jest wyższy od średniej światowej, która wyniosła w tym roku 33. Nasi maturzyści IB zdobyli aż 23 siódemki. Uzyskanie oceny 7 z egzaminu maturalnego przeliczane jest uczniom IB DP rekrutującym na polskie uczelnie jako 100% wynik matury w rekrutacji z danego przedmiotu. Maksymalnym wynikiem możliwym do osiągnięcia jest 45 punktów (z każdego z 6 przedmiotów można osiągnąć maksymalnie 7 punktów oraz 3 dodatkowe punkty za Extended Essay oraz TOK).

Na zdjęciu klasa IB DP 2019-2021 z dyrektor I LO Oksaną Citak, wicedyrektor Małgorzatą Simm (wychowawczynią) i wicedyrektor Beatą Urbaniak podczas rozdania zaświadczeń o wynikach. Uroczyste wręczenie dyplomów matury międzynarodowej – podobnie jak w ubiegłym roku – odbędzie się we wrześniu.

(RED, fot. I LO)

REKLAMA

Click Here