https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Kino Open Air w Aglomeracji Wałbrzyskiej

Kino Open Air w Aglomeracji Wałbrzyskiej

Dwadzieścia seansów w tegorocznym Kinie Open Air Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury! Pokazy w Wałbrzychu i okolicznych miejscowościach – najbliższy już 10 lipca o godz. 21.30 w Starych Bogaczowicach.

Komedie, filmy sensacyjne, przygodowe, czy kino dla dzieci. Tegoroczne Kino Open Air to seria plenerowych pokazów w czasie, których można obejrzeć najlepsze produkcje. Dziesięć seansów zaplanowano w Wałbrzychu oraz dziesięć w miejscowościach Aglomeracji Wałbrzyskiej. Pokazy przygotowane są przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury przy wsparciu z programu „Piast wspiera region”, a wszystkie seanse są darmowe!

– Dziesięć projekcji w dziesięciu różnych miejscach w Wałbrzychu. Dziesięć zaplanowanych na terenie Aglomeracji Wałbrzyskiej, w sąsiednich gminach. Nasz ekran ma dwadzieścia metrów kwadratowych. Robi wrażenie. Do tego gwarantujemy wygodne leżaki. Na pewno pojawimy się w fajnych, nietuzinkowych lokalizacjach, być może nie dla wszystkich znanych – mówi Rafał Ślipek, koordynator Kina Open Air.

W tym roku kino plenerowe to jednak nie tylko seanse. Przed pokazami, w poszczególnych lokalizacjach zaplanowano dodatkowe wydarzenia. Warto zatem przyjść już godzinę przed planowanym seansem.

– Chcemy się z Wami spotkać. Porozmawiać. Na pewno będzie catering. Będziecie mogli spędzić miło czas. Pomysłów nam nie brakuje. Warsztaty, spektakle teatralne, występy didżejów, to wszystko będzie się działo tuż przed seansami – dodaje Rafał Ślipek.

W ramach plenerowych pokazów zobaczymy kinowe hity, ale o tym co zostanie wyświetlone mogą decydować także widzowie.

– W tym roku zapraszamy do wspólnej zabawy. Na naszym fanpage`u Kino Open Air ogłosiliśmy konkurs. Możecie zaproponować tytuły, które chcielibyście obejrzeć na wielkim ekranie – podkreśla Rafał Ślipek.

Seanse poza Wałbrzychem zaplanowano w Głuszycy, Starych Bogaczowicach, Jedlinie-Zdroju, Szczawnie-Zdroju, Walimiu, Czarnym Borze, Świebodzicach, Mieroszowie i Boguszowie-Gorcach.

W najbliższy weekend pokaz odbędzie się w Starych Bogaczowicach. 10 lipca o godzinie 21.30 na parkingu przy szkole podstawowej zaprezentowany zostanie film „BFG: Bardzo Fajny Gigant” w reżyserii Stevena Spielberga. Przed seansem Gminne Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Starych Bogaczowicach zaprasza na spektakl teatralny „Czerwony Kapturek”. Pokaz rozpocznie się o godz. 15.30.

Tegoroczne Kino Open Air Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury wspiera marka Piast w ramach programu „Piast wspiera region”. Projekt WOKu otrzymał 15 tysięcy złotych wsparcia. 

Kino Open Air jest także współfinansowane ze środków Gminy Wałbrzych. Współorganizatorem jest również Stowarzyszenie WOK-Więcej o Kulturze.

(WOK)

REKLAMA

REKLAMA